Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Brazīlijā 41 gadu vecs vīrietis ir miris no pērtiķu bakām, kļūstot par pirmo šīs slimības upuri ārpus Āfrikas, piektdien paziņoja vietējās varas iestādes.

Vīrietis, kuram bija nopietnas imūnsistēmas problēmas, nomira ceturtdien Minasžeraisas štata galvaspilsētā Beluorizonti valsts dienvidrietumos.

"Viņš ārstējās slimnīcā citu nopietnu veselības problēmu dēļ," paziņoja Minasžeraisas štata Veselības ministrija.

"Ir svarīgi uzsvērt, ka viņam bija nopietnas saslimšanas, lai neizplatītu paniku iedzīvotāju vidū. [Pērtiķu bakām] ir ļoti zema mirstība," sacīja Minasžeraisas veselības ministrs Fabiu Bakereti, piebilstot, ka pacients ārstējās no vēža.

Brazīlijas Veselības ministrija ir reģistrējusi apmēram 1000 pērtiķu baku gadījumus, galvenokārt valsts dienvidrietumu štatos Sanpaulu un Riodežaneiro.

Pirmais gadījums tika konstatēts 10. jūnijā kādam vīrietim, kurš bija ceļojis uz Eiropu.

Piektdien Spānijā tika reģistrēts ar pērtiķu bakām saistīts nāves gadījums, un mediji ziņoja, ka tas ir pirmais šajā valstī un, iespējams, visā Eiropā.

Kopš maija sākuma pasaulē ārpus Āfrikas ir konstatēti vairāk nekā 18 000 pērtiķu baku gadījumi. Tie reģistrēti 78 valstīs, tostarp 70% šo gadījumu konstatēti Eiropā un 25% - Amerikā, trešdien paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss.

PVO 23.jūlijā pasludināja šo pērtiķu baku uzliesmojumu par "globālu ārkārtas situāciju".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!