Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievija pārsviež visas karā pret Ukrainu iesaistītā karaspēka rezerves uz Ukrainas dienvidiem, un pēc komplektācijas pabeigšanas var sākt trieciena darbības, pavēstīja Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Rostislavs Smirnovs.

"Viņi pārsviež gandrīz visas savas rezerves, visu karaspēku, kas viņiem ir, uz valsts dienvidiem. Mēs zinām, ka ienaidnieks pārsviedis pat "slaveno" 35.armiju, kas bija Kijivas apgabalā. Mēs to lieliski pazīstam saistībā ar Buču, citām Kijivas apgabala pilsētām. Ienaidnieks tagad savelk pilnīgi visas rezerves, pat tās, kas, bija novietotas un gaidīja komandu," nacionālā telemaratona ēterā sacīja ministra padomnieks.

Iekšlietu ministrija prognozē, ka pēc komplektācijas pabeigšanas Krievijas karaspēks var sākt trieciena darbības.

Smirnovs arī piebilda, ka līdz ar Krievijas karaspēka koncentrēšanu Ukrainas dienvidos saglabājas uzbrukuma draudi Krivijrihai un Mikolajivai.

"Un kad ienaidnieks būs beidzis komplektēt bataljonu taktiskās grupas, tas cita starpā, protams, nesēdēs vienkārši tā un negaidīs, bet veiks zināmas trieciena pozīcijas," skaidroja amatpersona.

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs paziņojis, ka krievu iebrucēji Ukrainas dienvidos sakoncentrējuši aptuveni 30 bataljonu taktisko grupu un ka tās gatavojas uzbrukumam Krivijrihai un Mikolajivai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!