Foto: Kadrs no video
Krievijā trešdien, 10. augustā, aizturēta Maskavas propagandas kanālā "Pervij kanal" ("Pirmais kanāls") bijusī redaktore Marina Ovsjaņņikova, pret kuru ierosināta krimināllieta saskaņā ar likumu, kas aizliedz izplatīt informāciju, kas Kremļa skatījumā diskreditē Krievijas armiju, paziņojis viņas advokāts.

Ovsjaņņikovas advokāts Dmitrijs Zahvatovs iepriekš sacīja, ka Krievijas valsts drošības dienesti veikuši kratīšanu Ovsjaņņikovas mājās.

Par šādām apsūdzībām draud līdz desmit gadiem ilgs cietumsods.

Ovsjaņikova iepriekš gadiem ilgi bija redaktore Krievijas propagandas kanālā "Pervij kanal".

Taču 14. marta vakarā tiešraides ziņu programmas "Vremja" ("Laiks") laikā, kad raidījuma vadītāja Jekaterina Andrejeva runāja par valdības plāniem sankciju ietekmes mīkstināšanai, viņai aiz muguras parādījās Ovsjaņņikova ar plakātu, uz kura bija rakstīts "NOWAR (nē karam). Apturiet karu, neticiet propagandai, šeit jums melo. Russians against war (krievi pret karu)".

Vēl pirms akcijas Ovsjaņņikova ierakstīja video, kurā atvainojās par piedalīšanos propagandā un aicināja apturēt karu Ukrainā. Video tika publicēts sociālajos medijos.

Pēc šīs protesta akcijas Ovsjaņņikova tika aizturēta, un tiesa viņai piesprieda 30 000 rubļu (aptuveni 250 eiro) lielu naudas sodu.

Pēc protesta akcijas Ovsjaņņikova kādu laiku pavadīja ārpus Krievijas un trīs mēnešus strādāja Vācijas laikrakstā "Die Welt". Taču jūlijā viņa atgriezās Krievijā, kā iemeslu minot nepieciešamību nokārtot strīdu par bērnu aizbildniecību.

Kopš protesta tiešajā ēterā Ovsjaņņikova tikusi vairakkārt aizturēta un administratīvi sodīta par iestāšanos pret Krievijas karu Ukrainā.

Ovsjaņņikova ziņu aģentūrai AFP pauda cerību, ka varasiestādes nepiemēros viņai pirmstiesas apcietinājumu, jo viņai ir divi bērni.

Trešdien, 10. augustā, vietnē "Telegram" Ovsjaņņikova pavēstīja, ka agri no rīta desmit tiesībsargājošo iestāžu darbinieki veikuši kratīšanu viņas mājās.

"Viņi nobiedēja manu jaunāko meitu," piebilda Ovsjaņņikova.

Žurnāliste sacīja, ka tiek apsūdzēta par nepatiesas informācijas izplatīšanu par Krievijas armiju.

Krimināllieta pret viņu ierosināta pēc tam, kad divas Maskavas tiesas piesprieda Ovsjaņņikovai sodanaudas par Krievijas armijas diskreditēšanu.

Jūlija vidū Ovsjaņņikova viena pati protestēja pie Kremļa, turot rokās plakātu ar uzrakstu "Putins ir slepkava".

Trešdien "Telegram" viņa norādīja, ka Ukrainā miruši jau vairāk nekā 350 bērni.

"Cik bērniem ir jānomirst, lai jūs apstātos?" viņa jautāja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!