Foto: AP/Scanpix/LETA

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka paziņojusi, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins atsakās no sarunām pat par visvienkāršākajiem jautājumiem.

Svētdien uzstājoties Berlīnē federālās valdības atvērto durvju dienā, Bērboka pavēstīja, ka Putins noraida sarunas pat par tādiem vispārējiem jautājumiem kā sadarbība starptautisko humāno tiesību jomā, kā arī atsakās pieņemt citas valstis kā starpniekus konflikta noregulēšanai.

Tā kā pašlaik nav iespējams panākt kara beigas sarunu ceļā, Vācijai "ir izvēle: vai nu neko nedarīt, vai arī mēs sakām, ka atbalstām (Ukrainu) militāri, lai apturētu tālāku krievu virzību", norādīja Bērboka. Pašreizējā situācijā viņa uzskata militāru atbalstu ukraiņiem par vienīgo ceļu, ko Vācija var iet, "lai cik tas arī nebūtu briesmīgi".

Pēc Bērbokas teiktā, alternatīva šajā situācijā "būtu vienkārši pamest miljoniem cilvēku likteņa varā", un Vācija nevar uzņemties šādu atbildību.

Vācijas valdība Ukrainas atbalstīšanas ziņā dara to pašu, ko citas valstis, norādīja Bērboka. Pēc viņas teiktā, Vācija apgādā Ukrainas bruņotos spēkus ar ieročiem no Bundesvēra noliktavām, taču norādīja, ka valstu palīdzību nevajadzētu uztvert kā sacensību, kurš un cik daudz nodrošinās Ukrainai ar labiem vai maz efektīviem ieročiem.

Pēc Bērbokas teiktā, demokrātiskajām valstīm jācenšas kopīgi atbalstīt Ukrainu, jo "runa ir par cilvēka dzīvības aizsardzību". Vācijas valdība šim nolūkam cenšas darīt visu iespējamo, vienlaikus nepārkāpjot robežu, pēc kuras valsts kļūst par kara dalībnieku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!