Foto: Kadrs no video

Pirmdien, 22. augustā, Ukrainas spēki kārtējo reizi devuši triecienu pa Antonovskas tiltu pār Dņepru Hersonas apgabalā, vēsta aģentūra UNIAN.

Triecienu pa tiltu apstiprina arī Ukrainas Bruņotie spēki.

"Antonovskas tilts – viens no transporta ceļiem, ko krievi cenšas reaminēt, bet, saprotot, ka tādu konstrukciju nevar salāpīt ar betona spainīti. Tas prasa pietiekami būtisku remontu un tehnoloģiskos procesus. Tieši tāpēc mēs saglabājam kontroli un attālināti atgādinām par savu klātbūtni," paziņoja operatīvās pavēlniecības "Dienvidi" pārstāve Nataļja Gumenjuka.

Viņa papildina, ka atjaunot Antonovskas tiltu ienaidniekam neizdosies.

Saskaņā ar aculiecinieku stāstīto pēc pēdējā trieciena sabrucis viens no tilta laidumiem. Pa tiltu trāpījušās 8 – 10 raķetes. Tāpat ziņots, ka pa tiltu trieciena laikā braukušas deviņas kravas automašīnas ar munīciju.

Krievijas medijos tiek ziņots, ka apkārtnē darbojusies okupantu pretgaisa aizsardzība, kas dažu minūšu laikā palaidusi vismaz 10 raķetes.

Ukrainas spēki par veiksmīgiem triecieniem pa Antonovskas tiltu ziņoja jau 27. jūlijā, kā arī augustā.

Antonovskas tilts ir nozīmīgs okupācijas spēku apgādei Hersonā.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!