Foto: Kadrs no video

Trešdien, Ukrainas neatkarības dienā, pretošanās kustības pārstāvji pacēluši Ukrainas karogu okupētajā Mariupolē un dažās citās okupētās apdzīvotajās vietās, paziņojusi Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde.

Mariupolē uz vienas no ēkām Ukrainas karogs nomainījis Krievijas karogu. Hersonas apgabala Mirnas ciemā Ukrainas karogs pacelts virs ūdenstorņa.

Pretošanās kustība turpina cīņu, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotu Ukrainas teritoriju, norāda militārais izlūkdienests.

"Pretošanās kustība sūta sveicienus Neatkarības dienā no ukraiņu Mariupoles, Hersonas apgabala, Doneckas apgabala, Luhanskas apgabala un Krimas. Nesalaužamiem cilvēkiem nesalaužamā valstī!" teikts izlūku paziņojumā.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!