Foto: AP/Scanpix/LETA

Turcija ir apņēmības pilna īstenot plānoto iebrukumu Sīrijas ziemeļos pret kurdu spēkiem, neraugoties uz citu valstu iebildumiem, ceturtdien paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

"Es vēlreiz pasludinu to visai pasaulei, ka mūsu cīņa nebeigsies, līdz mēs nebūsim nodrošinājuši mūsu dienvidu robežu ar 30 kilometrus dziļu koridoru," atbalstītājiem Bitlisā, valsts dienvidaustrumos, sacīja prezidents.

Turcija jau šobrīd ir okupējusi teritorijas Sīrijas ziemeļos līdzās robežai.

Erdogans aprīlī brīdināja, ka ar jaunu ofensīvu vēl vairāk uz dienvidiem tiks atspiesti ASV atbalstītie Sīrijas kurdu bruņotie spēki - Tautas aizsardzības vienības (YPG).

Krievija un Irāna, kas sniedz palīdzību Sīrijas valdībai tās karā pret Turcijas atbalstītajiem nemierniekiem, iepriekš Ankaru mudinājušas atturēties no jauna iebrukuma.

Arī Vašingtona atsevišķi brīdinājusi Ankaru, ka jauns Turcijas iebrukums var novērst spēkus no cīņas pret "Daesh" kaujiniekiem.

"Mēs apzināmies liekulību no to spēku puses, kas izvērš operācijas, kad vien viņi grib, un rāda ar pirkstu uz mums," sacīja Erdogans.

"Mēs turpināsim šīs operācijas atbilstoši mūsu plāniem un balstoties mūsu valsts drošības prioritātēs. Kā mēs allaž sakām, mēs kādu nakti varam ierasties negaidīti," brīdināja Turcijas prezidents.

Sīrijas pilsoņkarš aizsākās 2011. gadā, un konflikts pakāpeniski sadrumstalojās daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Ar atbalstu atšķirīgiem grupējumiem iesaistījušās arī vairākas ārvalstis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!