Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ukrainas Bruņotie spēki atbrīvojuši vēl trīs apdzīvotās vietas – divas dienvidu virzienā un vienu Doneckas apgabalā –, pavirzījušies uz priekšu Lisičanskas-Siverskas virzienā, svētdienas vakarā video uzrunā sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Vēlos pateikties 103. teritoriālās aizsardzības brigādes 63. bataljona cīnītājiem, kas nodrošināja rezultātu Doneckas apgabalā - atbrīvots apdzīvots punkts."

"54. brigāde Lisičanskas-Siverskas virzienā arī veikusi labus soļus, pavirzījusies uz priekšu, ieņēmusi zināmas augstienes."

"Gribu pieminēt arī 42. atsevišķo motorizēto kājnieku bataljonu. Pateicoties viņu varonīgajām darbībām, atbrīvotas divas apdzīvotās vietas mūsu valsts dienvidos," sacīja Zelenskis.

Pēc visa spriežot, runa cita starpā ir par Doneckas apgabala Ozernes ciema atbrīvošanu.

Nacionālās gvardes karavīri nule publiskojuši šajā ciemā ierakstītu video, paziņojot par tā atbrīvošanu. Ciems atrodas Siverskijdonecas ziemeļu krastā, dienvidaustrumos no Limanas.

Hersonas apgabalā ukraiņu spēki atbrīvojuši Visokopiļju.

"Ticu, ka Ukrainas karogs un brīva dzīve atkal atgriezīsies Krimā. Mēs atbrīvosim visu mūsu zemi, visus mūsu cilvēkus," sacīja Zelenskis.

Naktī uz 29. augustu Ukrainā sākās pretuzbrukums, ko daži militārie analītiķi uzskata par visvērienīgāko atbildi krievu iebrukumam kopš kara sākuma.

Krievija pašreizējā veidā var beigt pastāvēt

ASV atvaļinātais ģenerālis bijušais ASV spēku Eiropā komandieris Bens Hodžess uzskata, ka Savienotājām Valstīm ir jābūt gatavām tam, ka Krievija pašreizējā veidā beigs pastāvēt.

"Es uzskatu, ka ASV kara mērķiem attiecībā uz šo konfliktu jāietver Krievijas "deimperializācija"," tviterī svētdien pauda Hodžess, izsakoties par Krievijas-Ukrainas karu.

"Man šķiet, ka mēs redzam beigu sākumu tai Krievijai, kāda tā izskatās šodien. Mums ir jābūt gataviem tam... mēs nebijām gatavi PSRS beigām," norādīja ģenerālis.

Šādi Hodžess komentēja bijušā ASV vēstnieka NATO Kurta Volkera vārdus vizītē Gruzijā.

"Krievijas "imperiālistiskie kari" pret kaimiņiem nesākās Ukrainā, bet ir notikuši Gruzijā, un "mēs nedrīkstam aizmirst, ka Krievija joprojām ir Gruzijā"," Volkera teikto tviterī citē tīmekļa vietne "Agenda Georgia".

"Cilvēki šobrīd ir koncentrējušies uz Ukrainu, bet Krievijas imperiālistiskie kari pret kaimiņiem nesākās Ukrainā, bet šeit, Gruzijā, 2008. gadā. Krievija okupēja daļu Moldovas. Viņi šobrīd ir brutālāki Ukrainā, sagrābj Ukrainā vairāk teritoriju, bet tā ir viena veselā daļa. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka Krievija joprojām ir šeit," gruzīnu žurnālistiem sacīja Volkers.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!