Foto: Kadrs no video

Otrdien Krievijas okupanti veikuši raķešu triecienu pa Ukrainas Dņipropetrovskas apgabala pilsētu Krivijrihu, vēsta aģentūra UNIAN.

Trieciena rezultātā sācies ugunsgrēks vietējā naftas bāzē, paziņoja Dņipropetrovskas apgabala kara administrācijas vadītājs Valentīns Rezničenko.

"Mums ir raķešu trieciens pa Krivijrihu. Spēcīgs ugunsgrēks naftas bāzē. Strādā ugunsdzēsēji un ugunsdzēsības vilciens. Postījumu apmēri un informācija par cietušajiem tiek skaidrota," ziņo amatpersona.

Savukārt Ukrainas spēki otrdienas rītā notriekuši okupantu helikopteri Ka-52 un piecas no sešām raķetēm, kas palaistas no Kaspijas jūras, raksta medijs.

Ukrainas armijas ģenerālmajors Dmitrijs Marčenko iepriekš skaidroja, ka okupanti grib sagrābt Krivijrihu, lai izveidotu placdarmu tālākam uzbrukumam. Militārais eksperts Oļegs Ždanovs atzīmēja, ka Krievijas spēku izlaušanās uz Zaporižji, Krivijrihu un Mikolajivu ir tuva nullei, atgādina UNIAN.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!