Fоtо: AP/Scanpix/LETA
Irāņu bezpilota lidaparāti, kas piegādāti Krievijai, rada jaunu apdraudējumu Ukrainas armijai, vēsta laikraksts "The Wall Street Journal".

Aizvadītās nedēļas laikā irāņu bezpilota lidaparāti "Shahed", kas pārkrāsoti Krievijas krāsās un pārdēvēti par "Geranium 2", sākuši parādīties virs Ukrainas armijas bruņutehnikas un artilērijas pozīcijām Harkivas apgabalā, atklāja Ukrainas 92.mehanizētās brigādes artilērijas komandieris Rodions Kulagins.

Viņa brigādes darbības zonā vien irāņu bezpilota lidaparāti iznīcinājuši divas 152 milimetru pašgājējhaubices un divas 122 milimetru pašgājējhaubices, kā arī divas bruņumašīnas BTR, paziņoja Kulagins. Krievija ar irāņu bezpilota lidaparātu trāpījusi arī ASV piegādātajai haubicei M777. Līdz šim Krievija irāņu bezpilota lidaparātus lielākoties izmantojusi Harkivas apgabalā, kur Ukrainas armija šomēnes īstenojusi vērienīgu pretuzbrukumu.

Irāņu bezpilota lidaparāti ir salīdzinoši mazi un lido ļoti zemu, tādēļ Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmām ir grūti tos pārtvert, skaidroja Kulagins. Viņš pauda cerību, ka ASV un sabiedrotie piegādās Ukrainai modernākas pretdronu tehnoloģijas vai palīdzēs apturēt irāņu bezpilota lidaparātu piegādi Krievijai.

"Delfi" jau vēstīja, ka Ukrainas amatpersonas 13.septembrī ziņoja, ka ukraiņu bruņotie spēki netālu no Kupjanskas, kas ir viena no teritorijām, kurā norit Ukrainas pretuzbrukums, ir notriekuši bezpilota kaujas lidaparātu "Shahed-136".


Šis "Shahed-136" lidaparāts, kas saukts arī par "pašnāvnieku dronu", var veikt vienu uzbrukumu, un tā darbības rādiuss ir līdz pat 2500 kilometriem. Tas ir paredzēts, lai šautu uz radaru sistēmām, artilērijas iekārtām un citām militārām iekārtām. Līdzīgas Irānas ražotas sistēmas, iespējams, izmantotas uzbrukumos Tuvajos Austrumos.

Irānas nosūtīto kaujas bezpilota lidaparātu zaudējums frontes līniju tuvumā liecina par reālu iespējamību, ka Maskava mēģina veidot taktisku uzbrukumu, nevis veikt precīzus stratēģiskus triecienus tālāk Ukrainas teritorijā. Krievija, visticamāk, arvien vairāk ieroču iegūst no citām sankcionētajām valstīm, piemēram, Irānas un Ziemeļkorejas.


Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !