Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Zviedrijas prokuratūra nolēmusi nobloķēt teritoriju ap gāzesvadu "Nord Stream" noplūdēm Baltijas jūrā, kamēr tiek izmeklēta iespējamā sabotāža.

"Izmeklēšana turpinās, mēs esam intensīvā stadijā (..). Es saprotu ievērojamo sabiedrības interesi, bet mēs esam agrīnā sākotnējās izmeklēšanas stadijā, tāpēc es nevaru komentēt sīkāk, kādus izmeklēšanas pasākumus mēs veicam," paziņoja prokurors Matss Jungkvists.

Zviedrijas krasta apsardze paziņoja, ka sākusi īstenot prokuratūras lēmumu, un norādīja, ka bloķētajā teritorijā būs aizliegts vadīt kuģus, noenkuroties, nirt, makšķerēt, vadīt zemūdens transportlīdzekļus un veikt kartēšanu.

Pirms nedēļas gāzesvadu sistēmā "Nord Stream" pie Dānijai piederošās Bornholmas salas tika konstatētas četras noplūdes. Divas noplūdes tika konstatētas Zviedrijas pusē un divas noplūdes Dānijas pusē.

Rietumu eksperti uzskata, ka gāzesvadi, visticamāk, tikuši uzspridzināti, un vairāki vainojuši tajā Krieviju, kas to, protams, noliedz.

Zviedrijas krasta apsardze ziņoja, ka "Nord Stream 1" noplūžu vietā vairs nav novērojami burbuļi, bet pirmdienas pēcpusdienā joprojām bija redzami burbuļi no "Nord Stream 2" mazākās noplūdes.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!