Foto: AP/Scanpix/LETA

Aizvadītās diennakts laikā Krievijas spēki veikuši 18 aviācijas un četrus raķešu triecienus pa Ukrainas teritoriju, kā arī fiksētas 56 apšaudes ar reaktīvajām zalvju uguns sistēmām, paziņojis Ukrainas armijas Ģenerālštābs.

"Naidīgie triecieni saņemti pa Kupjansku, Družkivku un Zaporižju," teikts Ģenerālštāba ikrīta kopsavilkumā.

Aizvadītajā naktī noticis trieciens arī pa kādu no Kijivas apgabala rajoniem, pēc kā izcēlies ugunsgrēks.

Kijivas apgabala policijas priekšnieks Andrijs Ņebitovs savā "Telegram" kanālā informē, ka pret apgabalu aizvadītajā naktī notikuši vairāk nekā seši dronu-pašnāvnieku uzbrukumi. Vairāki droni notriekti un pagaidām nav ziņu, ka būtu cietušie vai bojāgājušie, viņš papildina.

Savukārt Krimas pussalas okupācijas amatpersonas paziņojušas, ka naktī noticis bezpilota lidaparātu uzbrukums Balaklavas termoelektrostacijai, kā rezultātā aizdedzies viens no transformatoriem, ziņo raidsabiedrības BBC krievu valodas dienests.

Saskaņā ar Ukrainas sniegtajiem datiem karā bojāgājušo okupantu skaits ir pārsniedzis 69 tūkstošus.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!