Foto: AFP/Scanpix/LETA

Krievijas karavīriem, kuri mobilizācijas ietvaros dosies uz Ukrainu, tiks nodrošināta iespēja bez maksas sasaldēt un spermas bankā saglabāt savas dzimumšūnas, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Ar ierosinājumu veidot banku karot nosūtīto Krievijas pilsoņu ģenētiskā materiāla bezmaksas saglabāšanai klajā nācis "Krievijas advokātu savienības" vadītājs Igors Trunovs. Veselības ministrija šo ideju akceptējusi.

"Krievijas Federācijas Veselības ministrija ir atradusi iespēju no federālā budžeta nodrošināt bezmaksas dzimumšūnu (spermatozoīdu) konservāciju un uzglabāšanu pilsoņiem, kas mobilizēti dalībai speciālajā militārajā operācijā [iebrukums Ukrainā] 2022. - 2024. gadā," aģentūra citē ministrijas atbildi juristam.

Mobilizēto ģimenes locekļi varēs bez maksas izmantot iesaldēto biomateriālu obligātās medicīniskās apdrošināšanas programmas ietvaros, skaidro medijs.

Saskaņā ar Ukrainas armijas Ģenerālštāba ziņām līdz šim iebrukumā Ukrainā gājuši bojā vairāk nekā 103 tūkstoši okupantu. Šie dati kara laikā nav neatkarīgi pārbaudāmi. Novembrī ASV ģenerālis Marks Millijs teica, ka "nogalināto un ievainoto" Krievijas karavīru skaits ir "ievērojami lielāks par 100 tūkstošiem".

Saskaroties ar lieliem zaudējumiem un nespēju sasniegt savus mērķus Ukrainā, Krievijas diktators Vladimirs Putins septembrī izsludināja "daļēju mobilizāciju". Saskaņā ar varasiestāžu apgalvojumiem tās laikā mobilizēti 300 tūkstoši cilvēku. Vērotāji gan sliecas domāt, ka mobilizācija nebūt nav noslēgusies un ir gaidāms jauns mobilizācijas vilnis.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!