Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ukrainas mediji un aktīvisti no dažādām valsts vietām trešdien vakarā ziņo par Krievijas sarīkotu dronu-pašnāvnieku "Shahed-136" uzbrukumu. Debesīs dzirdama par "lidojošajiem mopēdiem" saukto bezpilota lidaparātu rūkoņa, strādā pretgaisa aizsardzība un skan sprādzieni, ziņo plašsaziņas līdzekļi.

Ziņas par droniem pienāk no Dņepropetrovskas apgabala, kur video fiksēts arī kāda "Shahed-136" iznīcināšanas mirklis.

Par droniem ziņo arī Mikolajivas apgabala administrācijas vadītājs Vitālijs Kims, papildinot, ka daudzi no tiem jau ir notriekti. Savukārt Čerkasu apgabalā izsludināta gaisa trauksme, ziņo raidsabiedrība BBC.

Ukrainas pavēlniecība "Austrumi" ziņo, ka virs Dņepropetrovskas apgabala notriekti pieci droni.

Žurnālists Andrijs Caplienko raksta, ka droni lido četrās grupās, pirmā no tām lidojusi Mikolajivas apgabala virzienā, bet pārējās uz Zaporižjas un Dņepropetrovskas apgabaliem.

Tāpat tiek ziņots, ka vairākas "mopēdu" grupas lido Harkivas un Poltavas apgabalu virzienā, raksta aģentūra UNIAN.

Ceturtdien, 29. decembrī, no rīta Ukrainas armijas Ģenerālštābs paziņoja, ka iepriekšējā vakarā Harkivai uzbrukuši 13 irāņu droni, no kuriem 11 notriekti.

Trešdien Krievija veikusi arī 30 aviācijas un septiņus raķešu triecienus pa Ukrainas teritoriju.

Krievija kopš rudens regulāri veic masveidīgus raķešu un dronu triecienus pa Ukrainas infrastruktūru. Iepriekšējā reize bija 19. decembrī, kad Irānas ražojuma droni tika palaisti pret Kijivu. No 23 droniem 18 tika notriekti.

Par Irānas piegādātajiem droniem "Shahed-136", kāpēc tos sauc par "lidojošajiem mopēdiem" un kā tie darbojas, var lasīt šeit.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!