Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Aukstuma vilnī, kas pārņēmis nabadzībā slīgstošo valsti, Afganistānā nosaluši vismaz 166 cilvēki, sestdien paziņoja amatpersonas.

Kopš 10. janvāra sals Afganistānā sasniedzis pat mīnus 33 grādus pēc Celsija skalas, kā arī bijusi plaša snigšana, apledojums un regulāri elektrības pārrāvumi.

Palīdzības aģentūras pirms aukstuma viļņa brīdināja, ka vairāk nekā puse no Afganistānas 38 miljoniem cilvēku dzīvo badā, bet četriem miljoniem bērnu ir nepietiekams uzturs.

Katastrofu pārvaldības ministrija sestdien paziņoja, ka nedēļas laikā sala upuru skaits pieaudzis par 88 un sasniedzis 166. Dati balstīti informācijā, kas saņemta no 24 provincēm, bet par pārējām desmit Afganistānas provincēm informācijas nav.

Nāves saistītas ar plūdiem, ugunsgrēkiem un gāzes noplūdēm no sildītājiem, informēja ministrijas pārstāvis Abdulrahmans Zahids.

Cietušas apmēram simt māju, kā arī aukstumā gājuši bojā 80 000 mājlopu, kas ir būtisks iztikas avots Afganistānā.

Pasaules Veselības organizācija šonedēļ paziņoja, ka vismaz 17 cilvēki gājuši bojā vienā ciemā Badahšānas provincē Afganistānas ziemeļaustrumos "akūtas elpceļu infekcijas" uzliesmojuma dēļ.

Afganistāna piedzīvo otro ziemu kopš talibu režīma atgriešanās pie varas un ASV atbalstīto spēku aiziešanas no valsts.

Kopš tā laika krasi samazinājusies ārvalstu palīdzība un ASV iesaldējušas Afganistānas centrālās bankas aktīvus, vairojot vienu no pasaulē plašākajām humānajām krīzēm.

Talibi pagājušajā nedēļā aizliedza sievietēm strādāt arī humānās palīdzības grupās, tādēļ daudzas no tām apturēja darbību. Pēc tam talibi atļāva nevalstisko organizāciju darbiniecēm veselības jomā atsākt darbu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!