Foto: AP/Scanpix/LETA

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu trešdien apliecināja, ka apsver militāru palīdzību Ukrainai un ka vēlas darboties kā starpnieks, šādu nostāju paužot pēc ASV pamudinājumiem uz aktīvāku līdzdalību.

Nekādu stingru apņemšanos attiecībā uz Ukrainu Netanjahu nepauda, un Izraēla turpina uzturēt labas attiecības ar Krieviju, kas kontrolē debesis kaimiņvalstī Sīrijā un ir pievērusi acis uz Izraēlas triecieniem mērķiem Irānā.

Intervijā telekanālam CNN Netanjahu tika uzdots jautājums, vai Izraēla sniegs atbalstu Ukrainai, piemēram, nodrošinot pretgaisa aizsardzības sistēmas "Dzelzs kupols" ieročus.

"Nu, es to pavisam noteikti izvērtēju," sacīja premjers.

Viņš apstiprināja, ka ASV pārvietojušas plašākai sabiedrībai maz zināmos artilērijas krājumus, kas tām bija izvietoti Izraēlā, uz Ukrainu, kā arī norādīja, ka Izraēlas operācijas pret Irānu zināmā mērā ir centieni šajā pat virzienā.

"ASV tikko paņēma lielu daļu Izraēlas munīcijas un nodeva to Ukrainai, Izraēla arī, atklāti sakot, sper soļus, par kuriem es šeit detalizētāk neizteikšos, pret Irānas ieroču ražošanu, kas tiek izmantoti pret Ukrainu," sacīja Netanjahu.

Irāna pārdod Krievijai kamikadzes dronus, kas tiek izmantoti Maskavas karā pret Ukrainu.

Netanjahu sacīja, ka viņš lūgts uzņemties neoficiālu starpnieka lomu pēc Krievijas pērn februārī sāktā pilna mēroga kara pret Ukrainu, tomēr viņš šo piedāvājumu noraidījis, jo tobrīd bijis opozīcijā.

Premjers arī atzina, ka labprāt uzņemtos starpniecību, ja to viņam lūgtu puses un ASV.

"Es esmu bijis apritē pietiekami ilgi, lai zinātu, ka ir jābūt īstajam laikam un īstajiem apstākļiem. Ja tie radīsies, es pavisam noteikti to apsvēršu," sacīja Netanjahu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!