Fоtо: Māris Morkāns
Krievijā pirmdien slēgtā tiesas procesā sāka tiesāt valsts nodevībā apsūdzēto opozīcijas aktīvistu Vladimiru Kara-Murzu. Par Kremļa kritizēšanu viņam draud līdz 20 gadiem cietumā.

Kara-Murza apsūdzēts saistībā ar Maskavai veltīto kritiku trīs publiskos pasākumos ārzemēs, vietējiem medijiem sacīja viņa advokāts, uzsverot, ka šie izteikumi "nekādus draudus valstij neradīja".

"Patiess Krievijas patriots. Viņš tiek apsūdzēts par savu nepagurstošo cīņu par Krieviju, kas būtu brīva no Putina," sociālajos tīklos norādīja viņā dzīvesbiedre Jevgēņija Kara-Murza.

Opozicionārs tika aizturēts pagājušā gada aprīlī, jo par Krievijas armiju, kā uzskata Kremlis, izplatījis "viltus ziņas".

Lieta tika uzsākta saistībā ar viņa uzrunu pērn martā Arizonas likumdevēju sapulces apakšnama deputātiem par Krievijas uzbrukumu Ukrainai.

Augustā Kara-Murza tika apsūdzēts par saistību ar "nevēlamu organizāciju", jo bija piedalījies konferencē politieslodzīto atbalstam.

Opozicionārs Krievijā arī iekļauts "ārvalstu aģentu" sarakstā.

Kopš Krievija pērn februārī uzsāka pilna mēroga karu pret Ukrainu, Maskava pastiprinājusi centienus apslāpēt jebkādas neapmierinātības izpausmes.

Teju visi Putina redzamākiem oponenti vai nu ieslodzīti cietumos, vai no valsts aizbēguši.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !