Foto: AFP/Scanpix/LETA

Parīzē un citās Francijas pilsētās piektdien turpinājās masu protesti pret prezidenta Emanuela Makrona virzīto pensiju reformu, kuru valdība nolēmusi īstenot bez apstiprināšanas parlamenta apakšpalātā..

Protestu dalībnieki bloķēja ceļus, un nākamnedēļ ir plānotas jaunas protesta akcijas.

Piektdienas vakarā Parīzē izcēlās nekārtības Konkordijas laukumā, kur policija lietoja ūdens lielgabalu un asaru gāzi pret apmēram 4000 protestētājiem.

Francijas telekanāls BFMTV ziņoja, ka šo protestu laikā aizturēts 61 cilvēks. "Franceinfo", atsaucoties uz avotiem policijā, ziņoja, ka pieci policisti tika ievainoti.

Ceturtdien Konkordijas laukumā Parīzē bija sapulcējušies ap 6000 protestētāju, un Parīzes policija paziņoja, ka ceturtdien tika aizturēti 217 cilvēki.

Piektdienas rītā Parīzes centrā uz laiku tika bloķēta pasažieru satiksme pēc arodbiedrības CGT aicinājuma. Citās Francijas lielpilsētās, tostarp Rennā un Brestā, protestētāji neilgi bloķēja ielas un apvedceļus.

Protestējoši jaunieši daļēja bloķēja skolas un universitātes, tostarp Klermonferānas un Lilles pilsētās.

Dažas naftas pārstrādes rūpnīcas paziņoja par streiku atsākšanu vai to paplašināšanu, tomēr benzīna piegāde uzpildes stacijām vēl nav tikusi pārtraukta.

Parīzē policija aicināja streikojošos atkritumu savācējus sākt apmēram 9000 tonnu atkritumu aizvākšanu, kas uzkrājušies pilsētas ielās.

Francijas sabiedriskā transporta un dzelzceļa sistēmā traucējumi lielākoties bija kontrolējami, tomēr Tulonas pilsētā demonstranti okupēja dzelzceļa sliedes un apturēja vilcienu satiksmi, ziņoja BFMTV.

Francijas arodbiedrības ir aicinājušas nākamo ceturtdien sarīkot jaunu streiku un protestu dienu valsts mērogā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!