Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas tiesa lietā par Krievijas armijas "diskreditāciju" piespriedusi divus gadus cietumā Aleksejam Moskaļovam, kura meita sestās klases skolniece Maša skolā bija uzzīmējusi pretkara zīmējumu, vēsta tīmekļa medijs "Mediazona".

"Šodien tika pasludināts spriedums, bet tiesājamais nebija klāt, jo viņš šonakt aizbēga," pavēstīja Tulas apgabala Jefremovas rajona tiesas preses sekretāre Olga Djačuka.

Valsts apsūdzības puses pārstāvis pieprasīja Moskaļovam piespriest divus gadus cietumā, aizliegt viņam trīs gadus lietot internetu, kā arī konfiscēt viņa datoru par labu valstij.

Moskaļovs, kas meitu audzina viens, tika tiesāts par kara tēmai veltītiem ierakstiem sociālajā tīklā "Odnoklassņiki".

Lieta tika ierosināta pērn, kad viņa meita skolā bija uzzīmējusi zīmējumu pret karu.

Moskaļovam tika noteikts mājas arests, bet meita ievietota patversmē.

Pērn aprīlī Maša Moskaļova skolā zīmēšanas stundā bija uzzīmējusi Krievijas un Ukrainas karogus ar uzrakstiem "Karam - nē" un "Slava Ukrainai". Skolas direktore pēc stundas izsauca policiju.

Meitenes tēvam aprīlī tika sastādīts administratīvais protokols par armijas "diskreditāciju" - nevis par bērna zīmējumu, bet ierakstu sociālajā tīklā "Odnoklassņiki". Decembrī pēc šī paša panta tika ierosināta krimināllieta. Moskaļovs teicis, ka viņam nav nekāda sakara ar ierakstiem "Odnoklassņiki" un pieļāvis, ka varētu būt uzlauzts viņa konts.

Marta sākumā viņš tika aizturēts, bet vēlāk viņam tika noteikts mājas arests.

Viņa meita tika ievietota rehabilitācijas centrā "Junostj".

6.aprīlī Tulas apgabala Jefremovas starprajonu tiesa izskatīs lietu par Mašas Moskaļovas tēva tiesību ierobežošanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!