Foto: TASS/Scanpix/LETA

Igaunijas muitas darbinieki ir identificējuši apmēram 3000 mēģinājumus nelegāli ievest preces Krievijā, pārkāpjot šai valstij noteiktās sankcijas pēc pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, trešdien radio intervijā paziņoja Igaunijas Nodokļu un muitas pārvaldes muitas nodaļas vadītājs Killi Kurvitss.

Muitas un nodokļu dienesta amatpersonas ir pieķērušas privātpersonas un uzņēmumus no Igaunijas un citām Eiropas Savienības (ES) valstīm mēģinājumos nelegāli ievest preces Krievijā, sacīja Kurvitss.

Šie pārkāpumi tika konstatēti, veicot vairāk nekā 53 000 inspekciju un muitas pārmeklēšanu Igaunijā kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā sākuma 2022. gada februārī. ES un NATO dalībvalsts Igaunija austrumos robežojas ar Krieviju.

Kurvitss sacīja, ka privātpersonas galvenokārt mēģināja pārkāpt aizliegumu eksportēt skaidru naudu un luksusa preces uz Krieviju, savukārt uzņēmumi nelikumīgi mēģināja apiet mašīnu un mehānisku iekārtu eksporta aizliegumu.

Laika gaitā ir kļuvis arvien vairāk mēģinājumu apiet sankcijas. Igaunijas muitas amatpersonas ir identificējušas apmēram 1500 šādu mēģinājumu 2022. gada laikā un apmēram tikpat – 2023. gada pirmajos trijos mēnešos, sacīja Kurvitss.

Kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā sākuma ES ir noteikusi 10 sankciju kārtas pret Krieviju, tostarp plašus tirdzniecības ierobežojumus un citus ekonomiskus pasākumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!