Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ukraina apzinās, ka nekļūs par NATO dalībvalsti kara laikā, bet gribētu saņemt skaidru signālu, ceturtdien Hāgā ar Nīderlandes un Beļģijas premjeriem kopīgajā preses konferencē sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Mēs esam reālisti, mēs saprotam, ka nekļūsim par NATO daļu šī kara laikā," sacīja prezidents. "Bet mēs ļoti gribētu skaidru signālu, ka mēs būsim NATO pēc kara."

Ukraina no partneriem alianses Viļņas samitā gribētu dzirdēt "kaut ko vairāk, nevis tikai par alianses "atvērtajām durvīm"", viņš piebilda.

Komentējot jautājumu par Ukrainu un NATO, Nīderlandes premjerministrs Marks Rite atgādināja alianses ģenerālsekretāra frāzi, ka Ukraina ir "piederīga eiroatlantiskajai ģimenei "un "reiz būs NATO".

"Runājot par Nīderlandi - mēs atbalstām Ukrainas ambīcijas par dalību NATO. Mēs šobrīd strādājam pie tā, lai samitā Viļņā mēs izdarītu soli uz priekšu un neatgrieztos pie formulējumiem, kas bija Bukarestes samitā (2008.gadā) vai vēl pie kaut kādiem. Lai tas būtu skaidrs solis. Kas tieši tas būs - par to tiks spriests nākamās četras sešas nedēļas," piebilda Rite.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!