Fоtо: Shutterstock

Turcija ir sākusi masveidā atteikt uzturēšanās atļauju piešķiršanu Krievijas pilsoņiem, ziņo izdevums "The Moscow Times".

Krievijas pilsoņi ir saskārušies ar problēmām, mēģinot iegūt vai pagarināt tūristu uzturēšanās atļauju Turcijā.

Sarežģījumi ir konstatēti visās lielākajās pilsētās, kur dzīvo daudz ieceļotāju no Krievijas - Stambulā, Antaljā, Kemerā, Bodrumā, Marmarisā un citās. Dažos reģionos atteikto uzturēšanās atļaujas pieprasījumu īpatsvars ir tuvs 90%.

Vīzu konsultants no Turcijas atzina, ka šī problēma ir masveidīga, tāpēc daudzi Krievijas pilsoņi tagad tiecas noformēt nevis tūrista uzturēšanās atļauju, bet citus to veidus, piemēram, nopērkot nekustamo īpašumu.

Turcijas tūrisma pilsētās kļūst sarežģītāka arī uzturēšanās atļauju pagarināšana. Vietējās pašvaldības tagad pieprasa ievērojami vairāk dokumentu, tostarp Turcijas banku izziņas par kontu papildināšanu katru mēnesi. Trīs cilvēku ģimenei nepieciešamā summa parasti ir apmēram 2000 ASV dolāru ik mēnesi.

Tūristu uzturēšanās atļauja bija ļoti populāra Krievijas pilsoņu vidū un ļāva uzturēties valstī uz laiku līdz vienam gadam. Tās saņemšanai agrāk bija nepieciešama tikai nekustamā īpašuma īrēšana un vietējā apdrošināšana.

Pērn Krievijas pilsoņi kļuva par galvenajiem nekustamo īpašumu pircējiem Turcijā ārzemnieku vidū, aizpildot ceturto daļu no šī tirgus. Viņi Turcijā iegādājās vairāk nekā 16 000 nekustamā īpašuma objektu, kas bija trīsreiz vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Krievijas pilsoņu noformēto uzturēšanās atļauju skaits bija 153 tūkstoši, un tas ir rekords visu ārvalstu pilsoņu vidū Turcijā, ziņoja "The Moscow Times".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !