Foto: AFP/Scanpix/LETA

Kolumbijā Amazones džungļos ir atrasti četri indiāņu bērni, kas izdzīvojuši 1. maijā notikušā lidmašīnas katastrofā, trešdien paziņoja Kolumbijas prezidents Gustavo Petro, nosaucot šo atradumu par "prieku valstij".

Petro dalījās ar ziņu tviterī, pavēstot, ka bērni tika atrasti pēc "grūtiem meklēšanas centieniem", ko veica armija.

Varas iestādes bija nosūtījušas vairāk nekā 100 karavīrus ar meklēšanas suņiem, lai atrastu šos bērnus. Lidmašīnai 1. maijā nogāžoties Amazones džungļos, gāja bojā trīs pieaugušie.

Glābēji uzskata, ka atrastie bērni, kas ir 13 gadus, deviņus gadus, četrus gadus un 11 mēnešus veci, kopš katastrofas bija klīduši pa džungļiem Kaketas departamentā valsts dienvidos.

Bruņotie spēki pirms tam trešdien paziņoja, ka meklēšana tiek pastiprināta, jo glābēji atraduši improvizētu patvēruma vietu, kas izveidota no nūjām un zariem, un uzskata, ka katastrofā ir izdzīvojušie.

Karavīri pirmdien un otrdien atrada pilota un divu pieaugušo pasažieru līķus. Mirusī pasažiere Ranoke Mukutuja bija šo četru bērnu māte.

Lidmašīna bija lidojusi no kādas vietas džungļos uz Sanhosē del Gvaviares pilsētu, kas ir viena no galvenajām pilsētām Amazones lietusmežā Kolumbijas teritorijā.

"Operāciju Cerība", kā bija nosaukta meklēšana, apgrūtināja milzu koki, savvaļas dzīvnieki un stiprs lietus.

Varas iestādes nav norādījušas katastrofas cēloni. Pilots ziņoja par dzinēja problēmām dažas minūtes pirms lidmašīnas pazušanas no radaru ekrāniem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!