Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Vācijas kanclers Olafs Šolcs iebilst pret spārnoto raķešu "Taurus" piegādi Ukrainai, lai gan Ukrainas līderi vairākkārt ir lūguši tādus tālas darbības ieročus, ceturtdien ziņu aģentūrai DPA apstiprināja anonīmi avoti Vācijas valdībā.

Kā atklāja avoti, Šolcs ir gatavs jautājumu par "Taurus" piegādēm Ukrainai izskatīt kaut kad vēlāk, tomēr pašlaik viņš neatļaus Vācijā ražoto raķešu piegādi ukraiņiem.

Tikmēr Vācija plāno turpināt piegādāt Ukrainai artilērijas un pretgaisa aizsardzības sistēmas, DPA teica anonīmi avoti.

Laikraksts "Bild" trešdien vēstīja, ka Vācija jau ir informējusi Kijivu par savu lēmumu.

Lielbritānija un Francija jau ir piegādājušas Ukrainai savas spārnotās raķetes "Storm Shadow" un "Scalp", kuru rādiuss un spējas ir līdzīgas.

Ukraina maijā sāka publiskus aicinājumus Vācijai piegādāt "Taurus", sakot, ka tādi ieroči ir nepieciešami, lai uzbruktu Krievijas pozīcijām, kas atrodas aiz tradicionālās artilērijas spēju robežas.

Tomēr "Taurus", kas spēj mērķi sasniegt 500 kilometru attālumā, radīja bažas Berlīnē, kur daļa amatpersonu uztraucas, ka Ukraina tās varētu izmantot mērķiem Krievijas teritorijā.

Šolcs vairākkārt ir paudis skeptisku attieksmi pret iespējām piegādāt Ukrainai "Taurus".

Tomēr Šolcs vadītās koalīcijas mazākuma partneri no zaļajiem un brīvajiem demokrātiem (FDP) ir izteikuši atbalstu "Taurus" piegādēm Ukrainai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!