Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukrainas karavīri Hersonas apgabalā Dņepras austrumu (kreisajā) krastā turpina sauszemes operācijas, notur pozīcijas, bet pie Krinku ciema cīnās ar ienaidnieku, teikts ASV Kara studiju institūta (ISW) ziņojumā.

Ukrainas armijas ģenerālštābs paziņojis, ka Ukrainas aizsardzības spēki Dņepras austrumu krastā notur pozīcijas un šajā rajonā veic triecienus krievu pozīcijām.

Savukārt Krievijas militārie blogeri apgalvo, ka kaujas notiek pie Krinku ciema (30 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Hersonas), un norāda, ka ukraiņu operāciju temps šajā rajonā ir stabili augsts.

Viens no krievu militārajiem blogeriem arī apgalvojis, ka ukraiņu karavīri ieņēmuši jaunas pozīcijas Lielajā Potjomkina salā (uz dienvidrietumiem no Hersonas). Atbilstoši ISW aplēsēm Ukrainas karaspēks kontrolē visu šo salu.

Krievu militārais blogeris palielinājis kadrus, kuros it kā esot redzams, kā Krievijas 28.motorizēto strēlnieku pulka vienības veic triecienus ukraiņu pozīcijām Dņepras salās.

Arī Krievijas Aizsardzības ministrija publicējusi kadrus, kuros it kā esot redzams, kā Krievijas Gaisa desanta spēku vienības Dņepras rietumu (labajā) krastā no gaisa veic ukraiņu pozīciju izlūkošanu.

Krievijas karaspēks uz Kijivu izšāvis astoņas ballistiskās raķetes, un tās visas notriektas, pavēstīja Ukrainas Gaisa spēki.

Raķetes izšautas no ziemeļu virziena, atbilstoši provizoriskajai informācijai - no Brjanskas apgabala, teikts paziņojumā platformā "Telegram".

Notriekti arī visi 18 trieciendroni "Shahed", kas nakts pirmajā pusē palaisti no Krimas.

Kijivas dienvidaustrumos nogāžoties notriektas raķetes atlūzām, cietuši četri cilvēki, bet fiziskus ievainojumus guvis tikai viens cilvēks, pavēstīja Kijivas militārā administrācija.

31 gadu vecam vīrietim ar šķembām savainotas kājas, viņam palīdzība sniegta uz vietas.

60, 33 un 31 gadu vecām sievietēm bijusi "asa reakcija uz stresu". Arī viņām mediķi snieguši palīdzību uz vietas.

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 339 850 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1030 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24.februārī krievi zaudējuši 5655 tankus, 10 560 bruņutransportierus, 8070 lielgabalus, 919 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 605 zenītartilērijas iekārtas, 324 lidmašīnas, 324 helikopterus, 6154 bezpilota lidaparātus, 1586 spārnotās raķetes, 22 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 10 636 automobiļus un autocisternas, kā arī 1168 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!