Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ķīnas armija piektdien draudējusi sagraut jebkurus centienus veicināt Taivānas neatkarību.

"Ķīnas Tautas atbrīvošanas armija visu laiku saglabā lielu modrību un veiks visus nepieciešamos pasākumus, lai stingri apspiestu jebkāda veida "Taivānas neatkarības" mēģinājumus," paziņoja Ķīnas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis. Viņš apsūdzēja Taivānas valdošo " Demokrātisko progresīvo partiju (DPP) salas virzīšanā pretī "bīstamiem kara apstākļiem", iegādājoties ieročus no ASV.

Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949. gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas joprojām uzskata Taivānu par savas teritorijas sastāvdaļu. Taivāna pastāvīgi dzīvo Ķīnas iebrukuma draudu ēnā. Ķīnas kuģi un militārās lidmašīnas regulāri pietuvojas Taivānai, un pēdējā laikā novēroti arī Ķīnas gaisa balonu lidojumi pāri Taivānas šauruma viduslīnijai, ko Taivānas varasiestādes uzskata par jaukšanos vēlēšanu procesā.

Sestdiena Taivānā paredzētas prezidenta vēlēšanas, kurām uzmanīgi sekos līdzi visa pasaule, jo uzvarētājs vadīs stratēģiski nozīmīgo valsti, kas ir liela pusvadītāju ražotāja, turpmākajās attiecībās ar Ķīnu, kas kļūst arvien uzstājīgāka.

Vēlēšanu favorīts ir DPP kandidāts viceprezidents Lai Cjinde, kurš šīs vēlēšanas nodēvējis par izvēli starp demokrātiju un autokrātiju un kritizējis savu galveno konkurentu Ķīnas Nacionālistu partijas (KMT) kandidātu Hou Jouji par pārāk pielaidīgu attieksmi pret Ķīnu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!