Foto: DPA/Scanpix/LETA

Vācijas valdība nolēmusi piegādāt Ukrainai sešus militāros helikopterus "Sea King Mk41", otrdien paziņoja Vācijas Aizsardzības ministrija.

Šī būs pirmā reize, kad Vācija piegādās Ukrainai militāros helikopterus.

Reizē ar daudzfunkcionālajiem lidaparātiem Ukrainai tiks piegādātas arī rezerves daļas un papildu aprīkojums. Ukrainas militārpersonām tiks nodrošināta arī apmācība helikopteru lietošanā.

Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss norādīja, ka "Sea King Mk41" ir "pārbaudīts un uzticams helikopters, kas palīdzēs ukraiņiem daudzās jomās, sākot ar izlūkošanu virs Melnās jūras un beidzot ar karavīru transportēšanu".

"Šī ir pirmā šāda veida piegāde no Vācijas," uzsvēra Pistoriuss.

Saskaņā ar Vācijas Aizsardzības ministrijas sniegto informāciju kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā Vācija ir sniegusi Ukrainai militāro palīdzību aptuveni sešu miljardu eiro apmērā.

2023. gada sākumā divus šāda modeļa helikopterus Ukrainai nodeva Lielbritānija.

Kā norādīts Bundesvēra tīmekļa vietnē, šī modeļa helikopterus Vācijas bruņotie spēki izmanto kopš pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu vidus. Vācijā tie galvenokārt tiek izmantoti meklēšanas un glābšanas operācijās. Šim helikopteram "ir liels darbības rādiuss - vairāk nekā 1500 kilometru, tas ir aprīkots ar radaru un infrasarkano kameru, tam raksturīga īpaša izturība un tas spēj lidot pat vissliktākajos laikapstākļos". Vēl viena tā priekšrocība ir "īpašā helikoptera amfībijas konstrukcija", kas ļauj nepieciešamības gadījumā nolaisties uz ūdens.

"Sea King Mk41" helikopteri tiek ražoti ASV kopš 1959. gada, tos izstrādāja uzņēmums "Sikorsky Aircraft Corporation". ASV armija tos sāka izmantot 1961. gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!