Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka Ukrainas armijā pašlaik dien aptuveni 880 tūkstoši cilvēku, vēsta aģentūra UNIAN.

"Mums ir 880 tūkstoši. Mums ir miljona armija. Turklāt mums tagad ir 30 miljoni cilvēku, tieši tagad strādā 30 miljoni cilvēku, varbūt pat nedaudz vairāk. Precīzu skaitli pateikt nevaru," Zelenskis atklājis intervijā Vācijas telekanālam ARD.

Prezidents skaidro, ka pagaidām nav precīzu datu, tieši cik cilvēku pameta valsti pēc pilna mēroga iebrukuma sākuma, taču tie esot aptuveni 6,5 – 7,5 miljoni.

"Tāpēc mēs runājam par visiem cilvēkiem, kas atrodas Ukrainā. Viņi visi aizstāv Eiropu un pasauli. Absolūti. Savās darba vietās," pasvītro prezidents.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī citos kara noziegumos. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!