Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievija, trešdien uzbrūkot Harkivas apgabalam, izmantoja Ziemeļkorejas raķetes, paziņoja Harkivas apgabala policijas izmeklēšanas nodaļas vadītājs Serhijs Bolvinovs.

"Divas no piecām raķetēm, kas no rīta tika izšautas uz Harkivu, ir ražotas Ziemeļkorejā," Bolvinovs pavēstīja sociālajā tīklā "Facebook".

Viņš piebilda, ka saskaņā ar speciālistu provizoriskajiem secinājumiem tās ir Ziemeļkorejas raķetes HVASON 11GA (KN-23).

ANO Drošības padomes 6.februāra sanāksmē ASV vēstnieka vietnieks Roberts Vuds paziņoja, ka saskaņā ar ASV datiem Krievija pret Ukrainu jau ir izmantojusi vismaz deviņas Ziemeļkorejā ražotas raķetes.

Krievija un Ziemeļkoreja noliedz, ka Phenjana piegādā Maskavai munīciju. Sākotnēji apsūdzības nāca no rietumvalstīm, bet vēlāk Ukrainas varasiestādes apstiprināja, ka tās ir atradušas Ziemeļkorejas izcelsmes munīcijas fragmentus - vispirms artilērijas šāviņu, bet vēlāk arī ballistisko raķešu.

ASV un 50 citu valstu ārlietu ministri kopīgā paziņojumā asi nosodīja Ziemeļkorejas raķešu nodošanu Krievijai. Ar to tiek pārkāptas ANO Drošības padomes noteiktās sankcijas, par kurām cita starpā balsoja arī Krievija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!