Fоtо: EPA/Scanpix/LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena trešdien noraidīja iespēju sadarboties jaunajā Eiropas Parlamentā (EP) ar Krievijas diktatora Vladimira Putina draugiem, nostāju paužot divas dienas pēc tam, kad bija paziņojusi par apņemšanos kandidēt uz vēl vienu amata termiņu.

Centriski labējās Eiropas Tautas partijas (EPP) kandidātei Leienai tika uzdots jautājums, vai viņa sadarbosies ar vairākumu, kurā būtu arī labējā spārna Eiropas Konservatīvie un reformisti (ECR).

"Tie, kas aizstāv mūsu vērtības pret Putina draugiem, ir tie, ar ko es gribu strādāt," žurnālistiem Briselē sacīja Leiena.

Atzīstot, kas gaidāmajās EP vēlēšanās spēku samērs var mainīties, Leiena norādīja, ka sarkanā līnija būs attiecībā uz partijām, kas tiek uzskatītas par prokrieviskām.

"Ir svarīgi, ka es strādāju ar grupām, kas ir proeiropeiskas, pro-NATO, proukrainiskas, kas skaidri atbalsta mūsu demokrātiskās vērtības," sacīja Leiena. "Ar Putina draugiem – neiespējami."

Aptaujas liecina, ka jūnija vēlēšanu rezultātā galēji labējo pārstāvniecība EP pieaugs, bet kreiso un centriski kreiso – saruks.

Vienā no EP labējām grupām "Identitāte un demokrātija" (ID) ietilpst vairākas par prokrieviskām uzskatītas partijas, arī Francijas Nacionālā fronte un Itālijas Ziemeļu līga.

Otra labējā grupa ECR līdz šim bijusi stingri noskaņota pret Maskavu, tomēr tas var mainīties, ja tai pēc vēlēšanām pievienosies Krievijai draudzīgā Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna partija "Fidesz".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !