Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ukrainas spēku Trešā atsevišķā triecienbrigāde ar kauju patriekusi okupantus no Doneckas apgabala Krasnohorivkas, teikts paziņojumā vienības "Telegram" kanālā.

"Vakar Krievijas armijas spēki uzbruka Krasnohorivkas dienvidrietumu daļai un ienāca pilsētā. Lai neļautu ienaidniekam nostiprināties, Trešās atsevišķās triecienbrigādes 1. un 2. uzbrukuma bataljonu karavīri veica kaujas operāciju pilsētas attīrīšanai no ienaidnieka spēkiem," teikts ierakstā.

Brigādē atzīmē, ka īsajā laika sprīdī pretinieks paspēja sagatavoties ilgstošai aizsardzībai, taču Ukrainas spēki nodarīja ienaidniekam ievērojamus neatgriezeniskos zaudējumus – aptuveni 100 kritušos un ievainotos.

Okupanti atteikušies padoties gūstā un tika likvidēti, ieņemot viņu apsēstās mājas, teikts paziņojuma. Šobrīd Krasnohorivku kontrolē Ukrainas spēki.

2023. gada jūnijā Ukrainas spēkiem izdevās nostiprināties nelielā teritorijā Kranohorivkas rajonā, kas bija okupēts kopš 2014. gada. Ukraiņu pavirzīšanās uz austrumiem no Krasnohorivkas bija pirmā reize kopš pilna mēroga Krievijas iebrukuma, kad ukraiņi atkaroja 2014. gadā okupētu teritoriju, atgādina aģentūra UNIAN.

Kopumā situācija Ukrainas frontē šobrīd tiek raksturota kā sarežģīta, Ukrainai saskaroties ar Krievijas uzbrukumiem un munīcijas nepietiekamību.

17. februārī ukraiņi atkāpās no Avdijivkas, bet 26. februārī no Lastočkinas ciema.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!