Foto: EPA/Scanpix/LETA

ASV prezidents Džo Baidens vēl arvien ir "piemērots amata pienākumiem" un bez jaunām veselības problēmām, trešdien paziņoja viņa ārsts pēc 81 gadu vecā prezidenta ikgadējās veselības pārbaudes.

Šī veselības pārbaude veikta pirms novembrī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, kurās svarīgs jautājums ir potenciālā kandidāta Baidena vecums.

Ar nepacietību gaidītā ikgadējā pārbaude Voltera Rīda militārās medicīnas centrā pie Vašingtonas notika dažas nedēļas pēc īpašā prokurora Roberta Hura ziņojuma, kurā Baidens raksturots kā "vecs vīrs ar sliktu atmiņu".

"Viņš vēl arvien ir piemērots amata pienākumiem un pilnībā izpilda visus savus pienākumus bez jebkādiem izņēmumiem vai pielāgošanas," pārbaudes slēdzienā atzina Baltā nama ārsts Kevins O'Konors.

Vienīgā jaunā problēma šogad bija tā, ka Baidens lieto mehānismu, kas naktī attīra viņa elpceļus un samazina miega traucējumus, un viņam arī veikta ārkārtas zobārstniecības procedūra, paziņoja O'Konors pēc veselības pārbaudes.

Baidenam ir vairākas maznozīmīgas fiziskas problēmas, tostarp stīva gaita mugurkaula nodiluma dēļ, bet tās kopš pērnā gada nav ievērojami mainījušās, teikts ziņojumā.

Baidens, kurš novembrī varētu kandidēt prezidenta vēlēšanās kā 77 gadus vecā Donalda Trampa sāncensis, pats ir pajokojis, ka vienīgā problēma esot tā, ka ārsti "domā, ka izskatos pārāk jauns". "Viss ir lieliski," Baidens paziņoja reportieriem Baltajā namā.

Baidens ieradās medicīnas centrā, veicot īsu lidojumu ar helikopteru, un atstāja to pēc divarpus stundām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!