Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ukrainas militārais izlūkdienests izraisījis ugunsgrēku uz Krievijas raķešu kuģa "Serpuhov" Baltijas jūras karaflotes bāzē, padarot kuģi neizmantojamu, pirmdien paziņojusi Kijiva.

No Krievijas puses pagaidām nav saņemtas ziņas par ugunsgrēku uz "Serpuhov", kas tiek klasificēts kā "Bujan-M" klases mazais raķešu kuģis.

Ukrainas Galvenā izlūkošanas pārvalde paziņoja, ka ugunsgrēks uz kuģa sācies 7. aprīlī bāzē Krievijas valdījumā esošajā Kēnigsbergas (Karaļauču) eksklāvā. Paziņojumā nav skaidri norādīts, ka ugunsgrēks izcēlies Ukrainas izlūkdienestu operācijas rezultātā, taču dots mājiens, kā tā bijis, un solīts turpinājums.

Arī Ukrainas mediji, atsaucoties avotu drošības dienestos, rakstīja, ka ugunsgrēks ir Ukrainas izlūkdienestu operācijas rezultāts. Mediji un Galvenā izlūkošanas pārvalde ziņoja, ka ugunsgrēks iznīcinājis kuģa sakaru un automatizācijas iekārtas un to atjaunošana prasīs ilgu laiku.

"Serpuhov" ir viens no Krievijas karaflotes jaunākajiem kuģiem. Tas tika nolaists ūdenī 2015. gadā un sākumā atradās Melnās jūras flotes sastāvā, pirms tika pārcelts uz Baltijas jūru. Kuģis spēj pārvadāt līdz astoņām spārnotajām raķetēm.

Apspriež Harkivas aizsardzību

Savukārt Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien sasaucis augstākās virspavēlniecības sanāksmi, lai apspriestu Harkivas aizsardzības stiprināšanu.

"Galvenais jautājums ir Harkiva, pilsētas aizsardzība pret Krievijas triecieniem un iespējas stiprināt mūsu pretgaisa aizsardzību un radioelektronisko aizsardzību," sacīja Zelenskis.

Pēc Zelenska sacītā, Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis sanāksmē sniedzis jaunāko informāciju par situāciju galvenajos kaujas laukos.

"Mēs turam pozīcijas. Galvenais šobrīd ir efektīva loģistika. Izlūkošana un speciālie dienesti strādā pie jauniem soļiem, lai samazinātu Krievijas kara potenciālu," paziņoja Zelenskis.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!