Latvijas Dabas muzejs dāvinās Vērgales pagasta padomei Ziemupē pirms gada izskalotās zobenzivs (Xiphias gladius) mulāžu.
Par mulāžas tālāko likteni lems Vērgales pagasta padomei. Savukārt otra zobenzivs mulāža no rudens būs aplūkojama Dabas muzeja ekspozīcijā "Jūra" , informēja dabas muzejā. Muzeja ekspozīcijā "Jūra" jau ir aplūkojama zobenzivs skulptūra, bet tā sniedz nepilnīgu priekšstatu par zobenzivs ārējo izskatu.

Latvijas Dabas muzeja (LDM) speciāliste Digna Pilāte pirms gada novērtējot izskaloto zobenzivi, secināja, ka tā ir labā stāvoklī un tika pieņemts lēmums veidot zobenzivs mulāžu, lai varētu papildināt muzeja jūras ekspozīciju ar jaunu eksponātu.

Zobenzivs mulāžas veidošanai atbalstu sniedza Latvijas Zivju fonds. Pusgada garumā notika darbs pie mulāžas veidošanas, kā rezultātā tapa divas zobenzivs mulāžas no stikla šķiedras.

Pilāte norāda, ka "zobenzivs mulāžas ir vienreizējs un autentisks uzskates līdzeklis, kas iegūts no Latvijas piekrastē atrastas zobenzivs, stāstot interesentiem gan par Baltijas jūras faunu, gan par zivīm vispār".

Zobenzivs tika izskalota Liepājas rajona Ziemupes jūrmalā pērn 12. augustā. Zobenzivs ir unikāls atradums, jo šīs sugas zivis ir tipiskas okeānu zivis un Baltijas jūrā sastopamas reti. Izskalotā zobenzivs bija 2, 08 metrus gara un svēra 37 kilogramus, tās augšžokļa pagarinājums, jeb "zobens" bija aptuveni 70 centimetrus garš, informēja muzejā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!