Foto: AFP/Scanpix/LETA
Katru sezonas sākumu augstākā līmeņa komandu sportā papildina arī jaunāko datorspēļu iznākšana, kas ir liels notikums gan sporta faniem, gan pašiem sportistiem, gan videospēļu mīļotajiem. Aizvadītajos gados diezgan ierasti ir tas, ka datorspēlēs iekļauti arī Latvijas sportisti, kuru prasmes tiek vērtētas pēc diezgan sarežģītas reitingu sistēmas.

Futbola, Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) un Nacionālās hokeja līgas (NHL) jauno sezonu ievadā iznākušas datorspēles "EA Sports FC 24", "NBA 2K24" un "NHL 24". Šīs ir pirmais gads, kad videospēļu kompānija "Electronic Arts" (EA) izlaida jaunāko spēli pēc līguma nepagarināšanas ar Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA). Līdz tam populārāko futbola datorspēli sauca "FIFA", bet pēc sadarbības beigām izvēlēts jauns nosaukums.

Spēlētāju vērtēšana


Diskusijas par jaunākajiem izstrādātajiem sportistu vispārīgajiem reitingiem ("overall rating") kļuvušas tik populāras, ka spēļu izdevēji savus reitingus paziņo pašiem sportistiem. Ļoti bieži paši sportisti ir vīlušies, ka kāds viņa spēles elements palicis nenovērtēts.

"Tikai vienu reizi esmu saticis kādu, kurš teica: "Es esmu apmierināts ar savu reitingu

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!