Saeima piektdien lems par diplomātes Baibas Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā, tikmēr nerimst kaislības par iepriekšējā ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) speciālajiem avioreisiem tērētajiem līdzekļiem – laikā, kad Kariņš vadīja Latvijas valdību. Turklāt izskan arī jauni pārmetumi par partijas "Vienotība" darbību – tiek pieminēta pat "bandītu uzsūtīšana". Par šīm un daudzām citām politikas un valsts attīstības aktualitātēm trešdien, 17. aprīlī raidījumā "Spried ar Delfi" žurnālists Andris Auzāns izjautāja Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV). Raidījumā piedalījās arī "Delfi" Nacionālo ziņu nodaļas žurnālists Raivis Spalvēns.

Kā ziņots, Saeimas Prezidijs ir sasaucis parlamenta ārkārtas sēdi piektdien, 19. aprīlī, plkst. 9, lai lemtu par diplomātes Baibas Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā, informēja Saeimas Preses dienestā. Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) ir iesniegusi parlamentā lēmumprojektu par Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā.

Jau vēstīts, ka Valsts kontrole revīzijā ir konstatējusi, ka nelikumīga un neekonomiska rīcība, organizējot bijušā premjera Kariņa speciālos lidojumus, Latvijas un Eiropas Savienības (ES) Padomes budžetiem kopumā radījusi ap 545 000 eiro nepamatotus izdevumus.

Valsts kontrole uzskata, ka, izmantojot speciālos lidojumus arī gadījumos, kad valstī nebija izsludināta ārkārtējā situācija un kad samērojamā laikā bija pieejamas regulāro komercreisu alternatīvas, ir pieļauta nelikumīga rīcība ar valsts budžeta līdzekļiem, kas radījusi papildu vismaz 221 566 eiro valsts budžeta izdevumus. Savukārt pieļautā neekonomiskā rīcība, pēc Valsts kontroles aplēsēm, radījusi papildu vismaz 323 688 eiro izdevumus ES Padomei.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) izdevusi rīkojumu uz dienesta pārbaudes laiku no amata atstādināt Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!