Valdība atbalstījusi virzību uz slimnīcu tīkla reformēšanu, tiek apspriesti plāni onkoloģiskajai aprūpei un Saeimā – asas debates par pacientu tiesību paplašināšanu. Par šīm un citām aktualitātēm veselības nozarē, kā arī par jaunumiem Stradiņa slimnīcas jauno korpusu būvniecībā un centieniem samazināt zāļu cenas, trešdien, 8. maijā raidījumā "Spried ar Delfi" žurnālists Andris Auzāns izjautāja veselības ministru Hosamu Abu Meri (JV). Raidījumā piedalījās arī laikraksta "Latvijas Avīze" žurnāliste Māra Libeka.

Ziņojums sniedz informāciju par VM plānotajiem pasākumiem stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu pilnveidē. Proti, nodrošināt neatliekamās medicīniskās palīdzības pieejamību katrā slimnīcā, aktualizēt prasības slimnīcu darbības profiliem un to līmeņiem, iezīmēt reģionālo slimnīcu sadarbības tīklus un noteikt to darbības principus, uzsākt veidot metodisko vadību, kas nodrošinās sistēmisku ārstniecības procesu kvalitātes pārraudzību.

Pasākumu plānā aptvertas 36 slimnīcas. Saglabājot esošo slimnīcu tīklu, plānots vērtēt medicīnisko profilu nodrošināšanu slimnīcās, analizējot slimnīcu rādītājus, kā arī vērtējot pakalpojumu pieejamību.

Tikmēr speciālisti onkoloģiskās aprūpes jautājumos ir sarūgtināti, ka jaunais onkoloģijas plāns tiks veidots tikai 2025.-2027. gada periodā, norādot, ka tas ir pārāk īss laika posms, lai veiktu būtiskas izmaiņas onkoloģijas jomā.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!