Saeima turpina vērtēt vairākus būtiskus likumprojektus - ierosinājumus administratīvi teritoriālās reformas (ATR) pārskatīšanai, kā arī ieceri par Rēzeknes pilsētas domes atlaišanu. Par deputātu priekšlikumiem, kā arī to, kad par šiem jautājumiem varētu tikt pieņemti gala lēmumi, žurnāliste Alina Lastovska sarunājās ar Saeimas deputātiem Ervinu Labanovski ("Progresīvie") un Jāni Vitenbergu (NA).

Kā ziņots, likumprojekts par Rēzeknes domes atlaišanu virzīts, ņemot vērā, ka tā ir pieļāvusi "Likuma par budžetu un finanšu vadību", likuma "Par pašvaldību budžetiem" un Pašvaldību likuma pārkāpumus, nenodrošinot likumos noteikto funkciju izpildi un neievērojot valsts un attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses, vēsta LETA.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija norāda, ka dome demonstrējusi sistemātisku nekompetenci un veikusi apzināti prettiesiskas darbības, kas saistītas ar pašvaldības 2023.gada budžeta izstrādi, pieņemšanu un izpildi, kā arī 2024.gada budžeta izstrādi un pieņemšanu.

Savukārt grozījumi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā sākotnēji paredzēja sen plānoto Varakļānu un Madonas novadu savienošanu, taču gan valdošās koalīcijas, gan opozīcijas atsevišķi politiskie spēki ir izrādījuši vēlmi veikt daudz plašāku pēdējās administratīvi teritoriālās reformas pārskatīšanu, piemēram, atsakoties no valstspilsētu savienošanas ar tuvējiem novadiem un sadalot virkni pavisam nesen izveidoto novadu.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !