Foto: Patriks Pauls Briķis/DELFI

Uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) galda pēdējo nedēļu laikā nonākušas vairākas skaļas lietas - ekspremjera Krišjāņa Kariņa privāto lidojumu skandāls, aplokšņu algas partijas "Vienotība" birojā un uzņēmuma "SOAAR" balsu skaitīšanas sistēmas izmantošana partijas kongresos bez maksas. Vienlaikus par KNAB darbu izskan arī kritika - Korupcijas uztveres indekss uzlabojas, taču tik lēni, ka eksperti runā par stagnāciju. Vai KNAB darbs ir veiksmīgs un vai tam jābūt redzamākam? Par to piektdien, 26. aprīlī, "Delfi TV" raidījumā "Kāpēc" KNAB priekšnieku Jēkabu Straumi iztaujā žurnāliste Olga Dragiļeva.

KNAB uzsver - lai veicinātu korupcijas izskaušanu, nepieciešams mazināt nesodāmības sajūtu, kas cita starpā saistāma ar pārlieku ilgstošām tiesvedībām. Tomēr virkne skaļu lietu - tā sauktā "Oligarhu lieta", būvnieku karteļa lieta, arī "Rīgas satiksmes" iepirkumu lieta un citas - pievienojušās lieliem korupcijas kriminālprocesiem, kurus izmeklētājiem un prokuroriem gadu gaitā nav izdevies novest līdz tiesai.

Vai KNAB strādā efektīvi un vai tiešām izdevies izskaust partiju "melnās kases" - par šiem un citiem tematiem klausies intervijā ar biroja priekšnieku Straumi.

Visas raidījuma "Kāpēc" epizodes klausāmas arī Apple un Spotify podkāstos!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!