Foto: Publicitātes foto

Šodien ir veiksmīgi pabeigta finansējuma līguma noslēgšana starp uzņēmumam "Arçelik" pilnībā piederošo meitasuzņēmumu "Beko B.V." un "Whirlpool Corporation" pilnībā piederošo meitasuzņēmumu "Whirlpool EMEA Holdings LLC", kā rezultātā nodibināts "Beko Europe".

Ar šī darījuma noslēgšanu tiek pabeigta arī "Arçelik" galīgā vienošanās par pilnīgu "Whirlpool" biznesa iegādi Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas (MENA) valstīs atsevišķa darījuma ietvaros.

Saskaņā ar datiem par 2023. gada ražošanas apjomiem "Whirlpool" daļa Eiropas lielās sadzīves tehnikas tirgū un "Arçelik" daļa lielās sadzīves tehnikas, plaša patēriņa elektronikas, gaisa kondicionēšanas iekārtu un mazās sadzīves tehnikas tirgus daļa, t. i., "Beko Europe" tirgus daļa, kopā ņemot, ir lielākā visā Eiropā[1]. Beko Europe strādā vairāk nekā 20 000 darbinieku, un uzņēmuma ražošanas jauda ir aptuveni 24 miljoni sadzīves tehnikas vienību gadā, kas tiek izgatavotas 11 ražotnēs. 75% no jaunizveidotā uzņēmuma pieder "Beko B.V", bet 25% – "Whirlpool Corporation".*

Tagad "Arçelik" darbosies 57 valstu tirgos, nodarbinot aptuveni 55 000 darbinieku. Saskaņā ar 2023. gada datiem "Arçelik" kopējais ieņēmumu apjoms sasniedz aptuveni 11 miljardus eiro.** Kopējam ražotņu skaitam sasniedzot 45, ievērojami palielināsies arī uzņēmuma gada ražošanas jauda.

Komentējot noslēgtos darījumus, "Arçelik" izpilddirektors Hakans Bulgurlu (Hakan Bulgurlu) sacīja: "Aizvadīto desmit gadu laikā mēs izvirzījām skaidrus mērķus, lai paplašinātu savu darbību un pārveidotu savu nozari, vienlaikus nodrošinot vērtību saviem klientiem, darbiniekiem un akcionāriem. Mūsu izaugsmi ir veicinājuši izsvērti uzņēmumu iegādes darījumi un novatorisku kopuzņēmumu veidošana ar vadošajiem uzņēmumiem, piemēram, "Singer" Bangladešā un "Hitachi" Āzijā. "Beko" Europe izveide un "Whirlpool" MENA aktīvu iegāde iezīmē vēl vienu būtisku stūrakmeni "Arçelik" darbībā un desmito nepārtrauktas izaugsmes gadu. Būdami vieni no globāla mēroga līderiem ar spēcīgām pozīcijām jau esošos un augstas izaugsmes tirgos, šodien mēs pastiprinām savu spēju būt par progresa un izmaiņu spēku, apkalpojot gan planētu, gan cilvēkus."

"Whirlpool Corporation" izpilddirektors Marks Bicers (Marc Bitzer) sacīja: "Esam apmierināti, ka mums ir izdevies nonākt līdz šim būtiskajam brīdim, pabeidzot savu darījumu ar "Arçelik", lai izveidotu "Beko" Europe. Šis pagrieziena punkts aizsāk aizraujošu, jaunu nodaļu, radot lielāku vērtību Eiropas patērētājiem, piedāvājot pievilcīgus zīmolus, ilgtspējīgu ražošanu, produktu inovāciju un pakalpojumus patērētājiem. Ar nepacietību gaidām vērā ņemamās iespējas, ko "Beko" Europe pavērs patērētājiem viņu nemitīgajos centienos uzlabot mājas dzīvi."

"Beko Europe" izpilddirektors Redžeps Balcioglu (Ragıp Balcıoğlu) komentēja: "Šodien sākas "Beko Europe" ceļš uz to, lai katrā Eiropas mājsaimniecībā izveidotu ilgtspējīgu dzīvi. Apvienojot savu pieredzi, mēs sasniedzam ievērojamu mērogu, un tagad mums ir nenogurstoši jāstrādā, lai nodrošinātu, ka šis mērogs kalpo mūsu klientu un patērētāju vajadzībām. Mēs būsim pret nozari un patērētājiem atbildīgs partneris, kas aktīvi izmantos savu vadošo pozīciju tirgū, lai paaugstinātu standartus, risinātu ar efektivitāti saistītus jautājumus un attīstītu inovācijas, tādējādi veidojot labāku nākotni. Saprotot mūsu klientu un patērētāju mainīgās vajadzības, mūsu mērķis ir virzīt Eiropas sadzīves tehnikas nozari gaišāku, konkurētspējīgāku un videi draudzīgāku principu virzienā. Lai piepildītu šīs ambīcijas, mūsu ārkārtīgi kompetentās un ļoti komplementārās komandas darbam pieies kritiski."

Foto: Publicitātes foto

Par "Arçelik"

"Arçelik" visā pasaulē strādā 55 000 darbinieku, ieskaitot meitasuzņēmumus, tas darbojas 57 valstīs, un tam ir 45 ražotnes, kas atrodas 13 valstīs (Turcijā, Apvienotajā Karalistē, Itālijā, Rumānijā, Slovākijā, Polijā, Dienvidāfrikā, Krievijā, Pakistānā, Indijā, Bangladešā, Taizemē un Ķīnā). "Arçelik" pieder vai tas uz ierobežotas licences pamata izmanto 22 zīmolus ("Arçelik", "Beko", "Whirlpool"***, "Grundig", "Hotpoint", "Arctic", "Ariston"***, "Leisure", "Indesit", "Blomberg", "Defy", "Dawlance", "Hitachi"***, "Voltas Beko", "Singer"***, "ElektraBregenz", "Flavel", "Bauknecht", "Privileg", "Altus", "Ignis", "Polar"). 2023. gadā "Arçelik" ar savu tirgus daļu (pēc apjoma) kļuva par Eiropā lielāko sadzīves elektropreču uzņēmumu, un tā konsolidētais apgrozījums sasniedza 8 miljardus eiro. Uzņēmuma "Arçelik" 31 R&D, dizaina centros un birojos visā pasaulē strādā vairāk nekā 2300 pētnieku, un tam šobrīd ir vairāk nekā 3500 starptautiski reģistrētu patenta pieteikumu. S&P Globālās korporatīvās ilgtspējas novērtējuma "Dow Jones" ilgtspējas indeksā piekto gadu pēc kārtas tika sasniegts augstākais novērtējums DHP ilgtermiņa lietošanas sadzīves preču nozarē (saskaņā ar 2023. gada 27. oktobra rezultātiem). "Arçelik" vīzija – "Cienot pasauli, iegūsti cieņu visā pasaulē". 

* Jāņem vērā noslēguma korekcijas

** 11 miljonu eiro atsauce, balstoties uz "Arçelik" un "Whirlpool EMEA" aplēsto ieņēmumu kopsummu 2023. gadā

*** Licences īpašnieka darbība ierobežota līdz noteiktām jurisdikcijām

Par "Beko Europe"

"Beko Europe" ir vadošais sadzīves tehnikas uzņēmums, kas apņēmies mainīt savu klientu dzīves, piedāvājot plašu sortimentu inovatīvu un ilgtspējīgu sadzīves preču un risinājumu. 75% jaundibinātā uzņēmuma "Beko Europe" akciju pieder "Beko B.V", bet 25% – "Whirpool Corporation". "Beko Europe" strādā vairāk nekā 20 000 darbinieku, un tam ir 11 ražotnes, kas atrodas visā Eiropā, – Kasinetā, Melano, Komunanzā un Sjennā Itālijā, Vroclavā, Radomsko un Lodzā Polijā, Popradā Slovākijā, Jeitā Apvienotajā Karalistē, kā arī Ulmi un Gesti Rumānijā, un to kopējā ražošanas jauda ir aptuveni 24 miljoni sadzīves tehnikas preču gadā.


[1] Detalizētu informāciju lūdzam skatīt "Euromonitor Passport" tirdzniecības statistikas datos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!