Foto: Publicitātes foto
Lietuvas Pakrojas muižā tuvojas noslēgumam ziemas festivāls "Ziemassvētku kosmosa stacija", kas priecēja un pārsteidza desmitiem tūkstošu apmeklētāju no Lietuvas un Latvijas. Šajā nedēļas nogalē notiks vērienīgā kosmosa Ziemassvētku vecīša atvadu ballīte. Šoziem pasākums, kas apvienoja reģionā lielāko gaismas parku, pazīstamu mākslinieku radīto lāzeru un mūzikas šovu un pasakaino Ziemassvētku pilsētiņu, lika elpai aizrauties sajūsmā pat tiem, kas šeit jau ir bijuši iepriekš. Neskatoties uz rekordlielo konkurenci starp festivāliem, apmeklētāju skaits šogad pieauga par aptuveni 30 procentiem, tostarp palielinājās arī viesu skaits no Latvijas.

"Ziema ir tumša un gara, tāpēc esam priecīgi, ka varējām pusi ziemas – septiņas nedēļas – ar mirdzošām gaismām, vilinošām garšām un sirsnīgiem smiekliem kliedēt tumsu. Festivāla galvenais mērķis ir pārsteigt, iepriecināt, aizraut un atgriezt bezrūpīgajā bērnībā. Jau tagad varam droši teikt – mums tas izdevās," stāsta "Ziemassvētku kosmosa stacijas" organizatori.

Šo piektdien, sestdien un svētdien būs pēdējās "Ziemassvētku kosmosa stacijas" darba dienas, kad viesi varēs izbaudīt Baltijas valstu lielākā ziemas festivāla izklaides. Jau ieejot muižas teritorijā, apmeklētājus sagaida tūkstošiem gaismiņu rotāts Ziemassvētku egļu mežs, un acumirklī pārņem valdzinoša svētku atmosfēra. Šeit notiek arī iespaidīgi lāzeru, gaismas un mūzikas šovi, dejas ar polārlāčiem, te var satikt īstu kamieli, kā arī sasildīties mājīgajās kafejnīcās un restorānos. Taču tas viss ir tikai ievads nebeidzamam gaismas parkam, kur var pavadīt stundas, ceļojot pa Visumu vai nirstot okeānu visdziļākajās dzīlēs.

Lielākais festivāls reģionā

Kā norāda Pakrojas muižas komanda, neskatoties uz rekordlielo konkurenci starp festivāliem un citiem pasākumiem, apmeklētāju plūsma, salīdzinot ar pagājušo ziemu, pieauga.

"Gaismas festivālus ziemā rīkojam jau sešus gadus, taču mūsu valstī to vēl nekad nav bijis tik daudz kā šogad. Tāpēc, lai piedāvātu viesiem unikālu pieredzi, mēs paplašinājām festivāla koncepciju: apvienojām teātri, mūziku, gaismas festivālu un nodibinājām īstu Ziemassvētku pilsētu. Izvērtējot rezultātus, redzam, ka šāds lēmums atmaksājās. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, apmeklētāju skaits pieauga par aptuveni 30 procentiem. Šoreiz īpašu uzmanību festivālam izrādīja arī viesi no Latvijas. Tā kā no Rīgas esam viegli sasniedzami, esam pieraduši, ka katrs trešais viesis nāk no kaimiņvalsts. Taču šajā festivālā latviešu bija vismaz par dažiem procentiem vairāk, īpaši to, kas atbrauca tūristu grupās. Pagaidām grūti novērtēt, vai šī izaugsme ir ilglaicīga, taču vienmēr priecē Lietuvas tūrisma objektu popularitātes kāpums kaimiņu vidū," stāsta Pakrojas muižas komanda.

15 hektāru platībā parks ir lielākais ne tikai Lietuvā, bet arī Baltijas valstīs, un organizatori joko, ka tas ir lielākais kosmosa ziemas festivāls visā Visumā.

Vairāk par festivālu var uzzināt šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!