Foto: freepik.com/Freepik
Mūsdienās mobilie telefoni vairs reti tiek izmantoti tikai kā saziņas ierīces. Viedtālruņu funkcijas un sniegtās iespējas ir plašas un daudzveidīgas, sākot no bilžu un video uzņemšanas un to apstrādes, video spēļu spēlēšanas un sērfošanas internetā, līdz iespējai pārvaldīt un risināt darba uzdevumus un dažādus projektus, veikt informācijas apstrādi un veidot dažāda veida digitālo saturu.

Taču ne visiem ir padziļinātas zināšanas par viedtālruņu tehnoloģijām un to jauninājumiem, tāpēc jauna viedtālruņa izvēle var nebūt tas vieglākais uzdevums. Īpaši tad, ja mobilais telefons nepieciešams noteiktu funkciju veikšanai, piemēram, darba uzdevumiem, jaudīgu spēļu spēlēšanai vai augstas kvalitātes foto un video satura veidošanai.

Par to, kādi ir galvenie kritēriji, kas jāapsver pirms jauna viedtālruņa iegādes un kā izvēlēties tieši savām ikdienas vajadzībām atbilstošāko mobilo telefonu, lasi raksta turpinājumā!

Svarīgākie kritēriji un parametri

Viedtālruņu sortiments mūsdienās ir ārkārtīgi plašs, tāpēc pirms jaunas ierīces iegādes, vēlams ņemt vērā vairākus svarīgus faktorus, kas ne tikai atvieglos izvēli, bet nodrošinās modeļa atbilstību ikdienas vajadzībām.

 • Budžets. Budžets ir viens no primārajiem faktoriem, ko izvērtējam iegādājoties jaunu ierīci un tā pielāgošana savām iespējām būtiski atvieglo telefona iegādes procesu. Kā zināms, dārgāks, ne vienmēr nozīmē labāks, jo viedtelefona cenu veido vairāki faktori, sākot no procesora veiktspējas, operatīvās (RAM) un iebūvētās atmiņas ietilpības, līdz foto un video kameru veiktspējas parametriem, baterijas darbības ilgumam un citiem faktoriem. Nosakot galvenās pamatvajadzības, iespējams pielāgot vēlamos parametrus un attiecīgi noteikt atbilstošāko cenu kategoriju.
 • Izmērs un displejs. Lai mobilais telefons būtu ērti lietojams, viegli vadāms un tā saturs viegli pārskatāms, šobrīd vislabākā izvēle būs mobilie telefoni ar vismaz 6 collu ekrānu. Savukārt vienmērīgāku video un attēlu kvalitāti nodrošinās ekrāna atsvaidzināšanas frekvences rādītājs, kam mūsdienās būtu jābūt vismaz 90–120 Hz, savukārt ekrāni ar OLED ekrāna tehnoloģiju nodrošinās dziļas un piesātinātas attēla krāsas un izšķirtspēju.
 • Operētājsistēma. Viedierīču pasaulē dominē divas izplatītākās operētājsistēmas: Android – Samsung, Xiaomi, LG, Sony un citu ražotāju telefoniem un iOS operētājsistēma Apple ierīcēs. Izvēloties noteiktu modeli, svarīgi atcerēties, ka lai nodrošinātu netraucētu viedtelefona saderību ar citām viedierīcēm, vēlams izvēlēties viena tipa operētājsistēmu visās savās ierīcēs.
 • Kamera. Kameras parametri un funkcijas nosaka fotoattēlu un video kvalitāti, tāpēc tiem, kas viedtālruni izmanto digitālā satura, bilžu un video uzņemšanai, šis kritērijs ir ļoti nozīmīgs. Šeit svarīgi ne tikai megapikseļu un video izšķirtspējas parametri, bet arī dažādas papildu funkcijas attēla kvalitātes uzlabošanai. Visaugstākās kvalitātes foto un video nodrošinās kameras ar 12–15 MP un 1080–2160p video izšķirtspēju.

Foto: freepik.com/Freepik

 • Procesors un veiktspēja. Jo sarežģītākas un jaudīgākas programmas tiks izmantotas mobilajā telefonā, jo jaudīgākam jābūt ierīces procesoram. Mūsdienu standarta vajadzības un funkcijas bez problēmām nodrošinās mobilie telefoni ar 6 kodolu procesoru. Savukārt tie, kas telefonu izmanto jaunākajām 3D spēlēm un apjomīgām programmām, svarīgi izvēlēties modeli ar 8 kodolu procesoru.
 • Operētājsistēmas RAM un iebūvētā atmiņa. Tiem, kas telefonu izmanto tikai saziņai, pietiks ar 32–64 GB iebūvētās atmiņas ietilpību. Savukārt modeļi ar 256 GB atmiņas ietilpību ir piemēroti fotoattēlu un augstas izšķirtspējas video uzņemšanai, digitālā satura veidošanai un multivides failu uzglabāšanai.

5 izcili mobilie telefoni dažādām vajadzībām

Tā kā viedierīču ražotāji nemitīgi seko līdzi lietotāju pieprasījumam, mobilo telefonu sortimentā ir iespējams atrast modeļus, kas nodrošinās funkcijas, atbilstoši ierīces lietotāja vajadzībām. Esam atlasījuši 5 izcilus mobilos telefonus, izvērtējot to veiktspēju, funkcijas un citus parametrus, atbilstoši dažādām lietošanas preferencēm.

1.Fotoattēlu un video uzņemšanai

Mobilais telefons Apple iPhone 15 Pro Max, 8GB/256GB


Foto: 1a.lv

Jaunākais un jaudīgākais Apple viedtālrunis, ko novērtē gan tehnoloģiju pazinēji, gan paši lietotāji. Elegantais, gluds dizains un titāna sakausējuma korpuss, kā arī ekrāns ar keramiskā vairoga pārklājumu apmierinās gan Apple ierīču dizaina cienītājus, gan tos, kam svarīgs parametrs ir ierīces korpusa izturība.

6, 7 collu ekrāns un XDR OLED displeja tehnoloģija nodrošina spilgtu, dinamisku attēla kvalitāti jebkuros apstākļos. Taču tieši kameras parametri šo modeli padara par izcilu video un fotoattēlu uzņemšanai. Iphone 15 Pro Max izceļas ar revolucionāru kameras sistēmas tehnoloģiju, kas mobilo telefonu fotoattēlu kvalitāti paceļ pavisam jaunā līmenī.

 • 48 megapikseļu galvenās kameras sensors ar f/1.5 diafragmas atvērumu spēj uzņemt aukstākās kvalitātes fotoattēlus un video jebkuros apgaismojuma apstākļos. Savukārt objektīvs ar 5x optisko tālummaiņu ļauj uzņemt nemainīgi augstas kvalitātes, asu attēlu, neatkarīgi no attāluma.
 • Augstu attēlu kvalitāti nodrošina arī 2 papildu 12 MP kameras, savukārt izcilus selfijus nodrošinās 12 MP priekšējā kamera.
 • ProRes video ierakstīšanas formāts ļauj uzņemt īpaši augstas kvalitātes video failus, nakts režīms – izcilus fotoattēlus arī sliktā apgaismojumā, savukārt viedais HDR režīms automātiski optimizē attēla ekspozīciju un krāsu balansu.

Papildu plusi: 6 kodolu procesors izcilai ierīces veiktspējai, 8 GB RAM un 256 GB atmiņas ietilpība visiem taviem augstākās kvalitātes foto un video failiem, kā arī bezvadu uzlādes opcija.

2.Darba uzdevumu veikšanai

Samsung Galaxy S23 Ultra, 8GB/256GB

Foto: 1a.lv

Modelis, kas demonstrē izcilas Samsung tehnoloģiju inovācijas. Samsung Galaxy S23 Ultra nodrošina izcilu veiktspēju un ir aprīkots ar kvalitatīvu kameras sistēmu, plašu displeju un S Pen digitālo irbuli vieglākai un ērtākai dokumentu un failu pārvaldīšanai.

 • Pat tad, ja mobilais telefons tiek izmantots vairāku jaudīgu programmu lietošanai vienlaikus, Snapdragon 8 Gen 2 astoņu kodolu procesors spēs nodrošināt izcilu veiktspēju visiem nepieciešamajiem uzdevumiem visas darba dienas garumā.
 • Izcilas kvalitātes foto un video failus prezentācijām, atskaitēm un projektiem nodrošinās 200+10+10+12 MP kameras sistēma.
 • AMOLED 2x dinamiskais displejs un 120 Hz ekrāna atsvaidzināšanas frekvence nodrošina izcilas attēla krāsas un detaļas, neatkarīgi no spilgtuma līmeņa un apgaismojuma kvalitātes.
 • Integrētais S Pen digitālais irbulis ļaus veikt ar roku rakstītas piezīmes un dokumentu rediģēšanu, tādejādi atvieglojot un uzlabojot darba produktivitāti.
 • Papildu plusi: 5000 mAh akumulatora jauda nodrošinās ierīces darbību visas dienas garumā arī intensīvos darba apstākļos, 8 GB RAM un 256 GB atmiņas ietilpība visiem taviem darba projektiem, prezentācijām, dokumentiem un programmām.

3.Jaudīgām video spēlēm

Mobilais telefons Asus ROG Phone 7, 12GB/256GB


Foto: 1a.lv

Ja esi video spēļu entuziasts un izcilu spēļu pieredzi vēlies izbaudīt arī savā mobilajā telefonā, šis modelis ir īstais.

 • Izcilu ierīces darbības veiktspēju pat visjaudīgāko spēļu spēlēšanai nodrošina Snapdragon® 8 Gen 2 astoņu kodolu procesors.
 • GameCool 7 uzlabotā dzesēšanas sistēma nodrošina centrālā procesora dzesēšanu no visām pusēm, savukārt intensīvos spēļu maratonos AeroActive Cooler 7 ar ventilatoru, kas atrodas tieši virs CP moduļa, iesaistās aktīvajā dzesēšanā ar mākslīgā intelekta palīdzību. Tas nozīmē, ka ierīce nepārkarst un nodrošina izcilu darbību pat visilgākajos un jaudīgākajos video spēļu mačos.
 • Izcilu video spēļu attēlu kvalitāti nodrošina 6, 7 collu AMOLED 165 Hz displejs, savukārt skaņas kvalitāti nodrošina 12x16 mm priekšējie skaļruņi.

Papildu plusi: 6000 mAh akumulatora tilpums, kas ļauj baudīt ilgstošu spēļu pieredzi, 65W HyperCharge USB jaudīgā uzlāde, kas nodrošina 100 % baterijas uzlādi tikai 42 minūšu laikā un ūdensdrošais IP 54 korpuss.

4.Izcili multivides parametri

Apple iPhone 14 Pro Max 512GB Deep Purple

Foto: 1a.lv

Apple modelis, kas aprīkots ne tikai ar 48 MP kameru ar kvadropikseļu sensoru izciliem fotoattēliem, 6,7 collu Super Retina XDR OLED augstas izšķirtspējas displeju un 6 kodolu jaunākās paaudzes procesoru izcilai veiktspējai, bet arī lielisku audio sistēmu. Līdz ar to, šis iPhone modelis ir izcili piemērots filmu, mūzikas un citu multivides failu straumēšanai.

 • Izmantojot AirPlay 2 funkciju, iPhone saturu iespējams straumēt bezvadu režīmā uz citām saderīgām ierīcēm – televizoru, skaļruņiem vai klēpjdatoru, izbaudot multivides failus vēl izcilākā kvalitātē.
 • Filmu, video un mūzikas skaņas kvalitāti nodrošina stereo skaļruņi un Dolby Atmos funkcija, kas rada vēl dzīvāku un telpiskāku skaņas kvalitāti.
 • 512 GB atmiņas ietilpība ļaus uzglabāt patiešām iespaidīgu multivides failu apjomu.

Papildu plusi: 4323 mAh ierīces akumulatora ietilpība, kas spēj nodrošināt līdz pat 29 stundu nepārtrauktu video atskaņošanu, bezvadu uzlādes funkcija, ūdens un putekļu drošais korpuss.

5.Viena ierīce visām vajadzībām

Mobilais telefons Apple iPhone 15 Pro, GB/256GB


Foto: 1a.lv

Ja vēlies, lai mobilais telefons pilda visas svarīgākās funkcijas izcilā kvalitātē, tad šis modelis ir īstais. Apple iPhone 15 Pro sērijas izmēros kompaktākais modelis, kas nodrošina gan izcilu bilžu un video kvalitāti, gan augstu veiktspēju, ilgu baterijas darbības laiku, bezvadu uzlādes funkciju un 8 GB RAM un 256 GB iebūvētās atmiņas ietilpību.

 • Vieglais un izturīgais titāna korpuss aizsardzībai pret bojājumiem un 6, 1 collu lielais ekrāns nodrošina gan augstu izturību pret bojājumiem, gan ērtu ikdienas lietošanu.
 • 6 kodolu A 17 Pro procesors nodrošina ne tikai izcilu ierīces darbības veiktspēju, bet arī augstas izšķirtspējas, kvalitatīvu video spēļu grafiku.
 • Wi-Fi 67E nodrošinās līdz pat divām reizēm lielāku bezvadu ātrumu failu augšupielādei un lejupielādei.
 • Fotoattēlu un video kvalitāti nodrošinās 48 MP galvenā kamera un 5x optiskā zoom kamera izcilu fotoattēlu uzņemšanai arī no attāluma.

Šie un citi mobilie telefoni plašā klāstā 1a.lv!

Vairāk nekā 900 viedtālruņu modeļi, kas ļaus izvēlēties tieši savām vajadzībām un lietošanas paradumiem piemērotāko ierīci! Turklāt kļūstot par SMART NET kluba biedru, iespējams iepirkties pat ar vairāk kā 45 % atlaidi! Ienāc 1a.lv un izvēlies savu mobilo telefonu jau tagad!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!