Foto: Publicitātes foto

Sveiki! Mani sauc Danēlija Bаženova. Es dzīvoju Tallinā, audzinu divus bērnus un nodarbojos ar profilaktisko medicīnu, palīdzot cilvēkiem mainīt uzturu un dzīvesveidu, lai viņi būtu veseli.

Ar brillēm ir grūti, bez tām – neiespējami

Man ļoti gribējās beidzot noņemt brilles, ar kurām staigāju kopš skolas laikiem. Tās vienmēr radīja problēmas – sākot no matu žāvēšanas ar fēnu un beidzot ar neērtībām, apmeklējot baseinu, bet bez tām neko nevarēja redzēt.

Daudzus gadus vasarā nācās kopā ar saulesbrillēm nēsāt kontaktlēcas, no kurām acis ātri nogura. Vakarā acis no kontaktlēcām palika tik sausas, ka vairs nevarēju braukt pie stūres.

Galvenais iemesls, kāpēc es nolēmu veikt operāciju, bija tas, ka biju nogurusi no brillēm.

Nogurusi no problēmām, ko tās man sagādā. Man ir apnicis tās visur meklēt. Es gribēju atgriezties mājās, gulēt uz spilvena – es gribēju, lai tās man netraucē. Es vēlējos labi redzēt bez brillēm!

Nejauša sakritība

Visi cilvēki, ar kuriem es runāju, teica, ka redzes lāzerkorekcija ir ļoti ātra un nesāpīga procedūra. Neviens no maniem radiniekiem korekciju neveica, bet man ir daudz draugu, kuri uzdrošinājās izkoriģēt savu redzi. Viņi visi kā viens teica, ka vienīgā operācijas problēma ir tā, ka viņiem bija nepieciešams ļoti ilgs laiks, lai pieņemtu lēmumu par labu tai. Pēc tām tas izrādījās viņu dzīves labākais lēmums.

Kad es sapratu, ka ir pienācis laiks risināt problēmas ar redzi, viena no klientēm man pastāstīja par Dr. Solomatina Acu centru. Mūsdienās ir ļoti daudz klīniku, tāpēc mans galvenais izvēles faktors ir ieteikumi. Es runāju ar daudziem cilvēkiem, kuri veikuši redzes lāzerkorekciju, un 8 no 10 man teica, ka Dr. Solomatina Acu centrs ir vislabākais.

Ne mirkli nevilcinoties, iegāju viņu mājaslapā, izpētīju informāciju un sazinājos ar Acu centra Igaunijas pārstāvi. Viņa visu organizēja, un pēc kāda laika es jau biju Rīgā. Es tiku reģistrēta viesnīcā un man tika sniegtas visas nepieciešamās instrukcijas.

Sapņiem ir jāpiepildās

Tad nolēmu, ka pēc operācijas nopirkšu visas pasaules saulesbrilles un nēsāšu savā mīļajā Spānijā, kurp bieži braucam. Kā arī uzreiz došos sērfot, jo man tas tik ļoti patīk. Sērfošana bez brillēm un lēcām ir īsts sapnis!

Ceļā uz jaunu redzi

Pirms brauciena nedaudz uztraucos, vai manā gadījumā ir iespējams veikt korekciju, bet Acu centrā šis jautājums ātri tika atrisināts. Pirms operācijas man tika veikta obligātie izmeklējumi. Tie man šķita izklaidējoši: manas acis tika pārbaudītas ar dažādām ierīcēm, no kurām pūta gaiss, tad spīdēja spuldzītes, tika rādīti arī kociņi, zvaigznes un daudzkrāsains stikls.

Pēc diagnostikas rezultātiem izrādījās, ka mana acu radzene ir piemērota jebkura veida lāzerkorekcijas veikšanai. Ārsts pastāstīja par katru no veidiem, un es izdarīju savu izvēli.

Es nejutu neko citu kā tikai prieku. Nebija absolūti nekādu baiļu un uztraukuma.

Man ļoti gribējās noņemt brilles un redzēt kā ērglim.

Pilnā ātrumā uz priekšu

Tiklīdz es atvēru Acu centra durvis, es ieraudzīju milzīgu reģistratūru pirmajā stāvā, man bija jākāpj uz ceturto stāvu. Tad es sapratu, ka šis ir centrs ar veseliem četriem stāviem. Katrā stāvā ir milzīgs skaits speciālistu, un tas jau rada pārliecību, jo vienmēr gribas sajust, ka atrodies profesionāļu gādīgajās rokās.

Neskatoties uz redzes korekcijas popularitāti, domāju, ka daļa cilvēku no tās baidās, jo internetā nav pietiekami daudz informācijas – kā tas viss notiek. Pa ceļam uz operāciju daudzi cilvēki man rakstīja, prasot padalīties ar piedzīvoto.

Uzreiz jāsaka, ka ne par ko nav jāuztraucas, jo tas ir absolūti nesāpīgs process. Man iedeva nomierinošu un pretsāpju līdzekli, un tad no uzgaidāmās telpas iesauca plašā operāciju zālē, kur mierinošā ārsta balss man teica, ko darīt.

Nepaspēju pat pamirkšķināt, līdz viss bija gatavs

Zālē bija svaigi un patīkami. Es apgūlos uz operāciju galda. Man vienkārši bija jāskatās uz zaļo punktu, kurš attālinājās. Vispirms tika aizlīmēta viena acs un veiktas dažas manipulācijas. Paša lāzera darbība ilga tikai dažas sekundes.

Kādā brīdī es pārstāju saprast, kas notiek, bet nebija nekādu nepatīkamu sajūtu. Operētā acs tika aizlīmēta, un tas pats tika darīts ar otru aci.

Viss notika tik ātri!

Manuprāt, operāciju zālē laiks skrien nemanot. Likās, ka tikko esmu apgūlusies uz operāciju galda, bet ārsts jau palīdz piecelties un mierīgi skaidro turpmākos soļus. Es dodos uz atpūtas istabu un jūtos kā ezītis miglā. Viss apkārt šķiet tādā miglā, ka gribas aizvērt acis.

Pirmie iespaidi

Kamēr es atpūtos pēc operācijas, medmāsa ik pa laikam iepilināja acīs pilienus. Ar katru reizi no tiem kļuva vieglāk un vieglāk. Pēc brīža ārsts pārbaudīja manas acis un, sakot, ka viss kārtībā, palaida mani uz viesnīcu.

Mani sagaidīja vīrs, kurš palīdzēja nokļūt viesnīcā, jo acu priekšā vēl bija neliela migla. Visu vakaru es laiku pa laikam lēnām atvēru acis un sapratu, ka sāku redzēt arvien skaidrāk. Ar nepacietību es gaidīju nākamo rītu.

"Atver logu un paskaties!"

Es pamodos 6.30 no rīta. Domāju, ka vajag vairāk pagulēt, bet smadzenes teica – atver logu un paskaties! Es neizturēju, atvēru aizkarus un sapratu, ka redzu visu, kas rakstīts uz pretējās mājas izkārtnes!

Bija ļoti forša sajūta, kad sapratu, ka pamodos un visu varu redzēt bez brillēm. Tajā pašā rītā es devos uz klīniku uz kontrolpārbaudi. Ārsts apstiprināja, ka redze atgūstas, acis jūtas lieliski un es redzu kā ērglis!

Pēc konsultācijas man iedeva lapu ar informāciju, kā uzvesties pēc operācijas. Piemēram, nevajadzētu ļaut ūdenim iekļūt acīs, kā arī kādu laiku vajadzētu atturēties no kosmētikas lietošanas, pirts un pludmales apmeklēšanas. Būtisku ierobežojumu principā nebija.

Es ieteicu nedomāt ne mirkli

Izejot šo ceļu, es ieteiktu nedomāt par redzes korekciju, bet to darīt! Un pat, ja jūs esat cilvēks, kurš emocionāli grūti pārdzīvo, ka tā ir sava veida iejaukšanās jūsu ķermenī, ticiet man, jūs nemaz nesapratīsiet, ka kaut kas ir noticis.

Ja jūs tāpat kā es ciešat no tā, ka ar brillēm gandrīz neko nevar darīt un tās jums rada kaut minimālu diskomfortu – izlemiet par labu korekcijai! Ejiet uz konsultāciju!

Ja kādreiz šajā dzīvē kaut uz mirkli jūs iedomājaties, ka vēlētos atbrīvoties no brillēm – jāiet un jādara.

Mēs augstu vērtējam mūsu pacientu uzticību, tāpēc sniedzam iespēju jau šodien sākt ceļu uz izcilu redzi. Lai veiktu acu pārbaudi un saņemtu oftalmologa ieteikumus Dr. Solomatina Acu centrā, ir jāpiesakās pa tālruni +371 67 217 317 vai tiešsaistē, aizpildot anketu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!