Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām veltītajā "Delfi TV" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!" turpinām iztaujāt partiju vadītājus un vēlēšanu sarakstu līderus, kas pretendē uz deputāta amatu EP. Piektdien, 17. maijā, žurnāliste Olga Dragiļeva sarunājās ar partijas "Progresīvie" (P) kandidātiem Mārtiņu Staķi, Elīnu Pinto un Justīni Panteļējevu, kura ir arī partijas valdes līdzpriekšsēdētāja.

Saraksta līdere Pinto ir latviešu diasporas aktīviste, publiskās pārvaldes speciāliste, pērn kā "Progresīvie" virzīta kandidāte piedalījās Valsts prezidenta vēlēšanās. Partijā "Progresīvie" iestājusies pērn jūlijā. Staķis iesaistījies politikā kā viens no "Kustība Par!" dibinātājiem, no "Attīstībai/Par!" saraksta ievēlēts 13. Saeimā. 2020. gadā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startējis no "A/Par!/Progresīvie" saraksta un kļuvis par Rīgas mēru, vēlāk izstājās no politiskajām organizācijām, bet pērn jūlijā paziņoja par atkāpšanos no mēra amata. Kopš janvāra Staķis ir "Progresīvo" biedrs. Panteļējeva ir pilsētplānošanas eksperte, partijā "Progresīvie" iestājusies 2018. gadā. Kopā ar Staķi ievēlēta Rīgas domē 2020.gadā. Pirms gada kļuvusi par partijas "Progresīvie" līdzpriekšsēdētāju.

Raidījumā iztaujāsim politiķus par to piedāvātajām programmām un dažādiem Latvijas un Eiropas nākotnei būtiskiem tematiem.

Kā vēstīts, tuvojoties EP vēlēšanām 8. jūnijā, portāls "Delfi" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!", no 4. aprīļa līdz 6. jūnijam piedāvā kandidātu sarakstu līderu intervijas un debates. Aprīlī EP deputāta amata kandidāti piedalījās diskusijās ar studentiem

Raidījumos aicināti piedalīties visu to sarakstu EP deputāta amata kandidāti, kuru reitings "Delfi" pasūtītajās SKDS aptaujās pārsniedza 2%. Kopumā tādas ir desmit partijas, no kurām katrai būs veltīts savs raidījums, savukārt noslēgumā sarakstu līderi tiksies "Delfi TV" rīkotajās debatēs. 

Martā un aprīlī SKDS aptaujās gatavību EP vēlēšanās balsot par "Progresīvajiem" pauduši 5,7-6,6% balsstiesīgo iedzīvotāju. 

Viss "Delfi" saturs par EP vēlēšanām ērtā un pārskatāmā veidā būs pieejams šeit. Raidījuma epizodes ir pieejamas arī Apple un Spotify podkāstos!

Šo satura ciklu "Nākamais, lūdzu!" līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu. 

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!