Фото: Patriks Pauls Briķis/DELFI

"Jaunās vienotības" (JV) politiķis Valdis Dombrovskis uzskata, ka Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultāti Latvijā dod politisko un demokrātisko leģitimitāti viņa atkārtotai virzīšanai darbam Eiropas Komisijā (EK).

Politiķis intervijā LTV "Rīta panorāmai" atkārtoti pauda, ka ir gatavs trešo sasaukumu turpināt darbu EK, bet konkrētu lēmumu pieņemšana esot viņa partijas biedrenes, premjeres Evikas Siliņas rokās, kura solījusi uzreiz pēc vēlēšanām šim jautājumam ķerties klāt.

Dombrovskis pauda, ka JV mērķis bija uzvarēt EP vēlēšanās Latvijā.

Viņš atzīmēja, ka kopumā vēlēšanās proeiropeiskie spēki ir saglabājuši vairākumu EP un Eiropas Tautas partija arvien būs lielākā grupa EP. Attiecīgi politiķis lēš, ka pašreizējai EK vadītājai Urzulai fon der Leienai ir labas izredzes turpināt vadīt šo struktūru.

Savukārt Nacionālās apvienības (NA) līderis Roberts Zīle EP vēlēšanās atkārtoti mēģinās kļūt par EP viceprezidentu, savukārt no "Apvienotā saraksta" (AS) ievēlētais Reinis Pozņaks EP tēmēs uz darbu Eiropas Tautas partijas (ETP) grupā.

Zīle intervijā LTV "Rīta panorāmai" stāstīja, ka arī šajā EP sasaukumā cer iegūt "ietekmes pozīciju", piemēram, atkārtoti iegūt vienu no vairākiem EP viceprezidenta amatiem, kas nebūšot viegli.

Tāpat viņš cer, ka viņa pārstāvēto politisko grupu – Eiropas Konservatīvo un reformistu grupu – izdosies izveidot par trešo lielāko EP.

Kopumā NA sniegumu EP vēlēšanās Zīle vērtē kā labu, lai arī gribējies uzvarēt. Viņš pieļāva, ka "Jaunās vienotības" panākumus vēlēšanās varētu būt noteicis "Dombrovska efekts" un skandāli ap partiju, kas likuši partijas atbalstītājiem mobilizēties un aiziet nobalsot.

Savukārt kā pozitīvu EP vēlēšanu iznākumu politiķis izcēla to, ka Latvijā "nav 100% izteikta Tatjanas Ždanokas mantinieka ģeopolitiskā izpratnē".

No AS saraksta ievēlētais Pozņaks lēsa, ka EP viņš varētu strādāt ETP politiskajā grupā. Tajā jau ilgus gadus strādā "Jaunā vienotība", kurai tagad būs zināma ietekme uz lēmumu, vai Pozņaks tajā tiks uzņemts.

Neskatoties uz vēlēšanu iznākumu un kļūšanu par algotu politiķi, pašlaik stāties nevienā no AS ietilpstošajām partijām Pozņaks neesot domājis.

ziņots, EP vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība", otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību, un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem. Savukārt "Apvienotais saraksts", "Latvijas attīstībai", "Latvija pirmajā vietā", "Progresīvie" un "Saskaņa" vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !