Foto: Publicitātes foto

Nestlé ir palaidusi tirgū pirmo KitKat batoniņu, kura ražošanā izmantotā kakao masa izgatavota no kakao pupiņām, kuras izaudzējušas uzņēmuma ienākumu paaugstināšanas programmā iesaistītās ģimenes. Šī KitKat batoniņa mērķis ir iepazīstināt patērētājus ar Nestlé programmā iesaistītajiem lauksaimniekiem un informēt par slavenajos šokolādes batoniņos izmantotā kakao ilgtspējību.

Inovatīvā programma tika uzsākta 2022. gada janvārī, lai palīdzētu mazināt iztikas līdzekļu atšķirības kakao audzētāju ģimenēs un samazinātu bērnu nodarbinātības risku. Vienlaikus programmas mērķis ir veicināt labāku lauksaimniecības praksi un dzimumu līdztiesību, ļaujot sievietēm būt pozitīvo pārmaiņu vēstnesēm. Programma mudina kakao audzētāju ģimenes sūtīt bērnus skolā, ieviest labas lauksaimniecības prakses, iesaistīties agromežsaimniecības darbos un dažādot savus ienākumus.

Nestlé ienākumu paaugstināšanas programmas ietvaros līdz šim atbalstītas vairāk nekā 10 000 ģimeņu Kotdivuārā, un šogad tās darbība tiek paplašināta arī Ganā, lai kopumā aptvertu 30 000 ģimeņu. Programmas mērķis ir līdz 2030. gadam Nestlé globālajā kakao piegādes ķēdē iesaistīt 160 000 kakao audzētāju ģimeņu, lai radītu ievērojamas pārmaiņas.

Nestlé ir sadarbojusies ar dažādiem partneriem un piegādātājiem, lai pilnībā mainītu kakao ieguvi un panāktu ienākumu paaugstināšanas programmas ietvaros iegūto kakao pupiņu pilnīgu izsekojamību un fizisku nošķiršanu. Tas nozīmē, ka ir iespējams izsekot visu kakao pupiņu ceļu no to izcelsmes vietas līdz ražotnei, vienlaikus nodalot tās no citur audzēta kakao.

Ienākumu paaugstināšanas programmas ietvaros iegūtā kakao masa atbilst visaugstākajiem izsekojamības standartiem, nodrošinot "jauktas izcelsmes saglabāšanas" izsekojamību, kas ļauj izsekot kakao pupiņu izcelsmei un uzglabāt tās atsevišķi. Turklāt līdz 2024. gada vidum Nestlé plāno visā Eiropā tirgotajā KitKat šokolādē izmantot šķiroto kakao sviestu ar mērķi paplašināt tā izmantošanu citos reģionos turpmāko gadu laikā.

"KitKat pastāvīgi ievieš inovācijas, ievērojot populāro vadmotīvu "Paņem pauzi, apēd KitKat". Šodien šī inovācija tiek iedzīvināta caur iniciatīvu "Jēgpilnas pauzes", kas, pateicoties mūsu ienākumu paaugstināšanas programmai, galveno lomu produkcijas ražošanā piešķir kakao audzētājiem," stāsta Korina Gāblere (Corinne Gabler), Nestlé Konditorejas izstrādājumu un saldējuma nodaļas vadītāja. "Mēs nevarējām iedomāties labāku zīmolu par KitKat, kas simbolizētu mūsu centienus veikt būtiskas izmaiņas kakao audzētāju kopienās."

KitKat "Jēgpilnas pauzes" batoniņi no 2024. gada janvāra būs pieejami 27 Eiropas valstu veikalu plauktos un no 2024. gada maija arī Apvienotajā Karalistē. Turklāt Apvienotās Karalistes tirgū kā pilotprojekts ir palaisti ierobežota daudzuma KitKat batoniņi, kas izgatavoti no 70% tumšās šokolādes, kas arī iegūta no ienākumu paaugstināšanas programmas ietvaros izaudzētā kakao.

"Uzņēmums "Cargill" ir apņēmies atbalstīt Nestlé ilgtermiņa mērķus un ceļu uz ienākumu paaugstināšanas programmas ieviešanu," stāsta Mihels van der Boms (Michiel van der Bom), uzņēmuma "Cargill" Eiropas un Rietumāfrikas kakao un šokolādes produktu līniju direktors. "Kā Nestlé partneris ceļā uz ilgtspējību, mēs ieviešam risinājumus ilgtspējīgu sastāvdaļu iegūšanai Nestlé produktiem tādos veidos, kas atjauno apkārtējo vidi, sniedz atbalstu ģimenēm un paaugstina to ienākumus. Pateicoties mūsu sadarbībai, mēs kopā veidojam spēcīgāku, elastīgāku piegāžu ķēdi."

"Mēs priecājamies par sadarbību ar Nestlé viņu ceļā uz daudz ilgtspējīgāku kakao iegūšanu," saka Tjerī Tušē (Thierry Touchais), Rainforest Alliance Stratēģiskās attīstības nodaļas vadītājs. "Tas ir iedvesmojoši, ka šāda mēroga uzņēmums izmanto "jauktas izcelsmes saglabāšanas" modeli, kas nodrošina kakao izsekojamību līdz pat tā izcelsmei Nestlé ienākumu paaugstināšanas programmā iesaistīto un Rainforest Alliance sertificēto audzētāju kakao audzētavās. Šī pieeja apliecina, ka nozarē ir iespējams panākt pozitīvas pārmaiņas."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!