Foto: Publicitātes foto

Neviens veikala vai restorāna īpašnieks mūsdienās nevar iztikt bez tirdzniecības risinājuma – vai tas būtu kases aparāts vai kases sistēma (POS sistēma).

Mums bieži jautā: kādas ir galvenās atšķirības starp kases sistēmu un kases aparātu? Pirms iedziļināties šajās atšķirībās, īsi pastāstīsim par terminoloģiju.

Kases aparāts

Foto: Publicitātes foto

Šīs ierīces pamata funkcija ir pārdošanas nodrošināšana, pievienotās vērtības nodokļa aprēķināšana, čeku drukāšana, skaidras naudas uzglabāšana un elementāru pārdošanas atskaišu sagatavošana.

Jaunākās kases aparātu versijas savietojamas arī ar maksājumu termināli un svītrkoda lasītāju. Mūsdienīgākajiem kases aparātiem ir arī SD kartes ieeja datu saglabāšanai un atskaišu lasīšanai un neliels digitālais displejs, kas parāda klientam maksājamo summu.

Kases aparāta galvenā priekšrocība ir tā garais darba cikls (10+ gadi) un izdevīgā cena (sākot no 200 eiro).

Kases sistēma (POS)

Foto: Publicitātes foto

Kases sistēmai piemīt visas kases aparāta funkcijas, taču tā spēj paveikt daudz vairāk, nodrošina ērtāku lietošanu un piedāvā vairākas papildu iespējas.

Šeit ir vērts pieminēt, ka kases sistēmas var iedalīt klasiskajās un mobilajās. Klasiskās, ko esam pieraduši redzēt veikalos, sporta klubos un, piemēram, teātru biļešu kasēs, bet mobilās – telefonā vai planšetdatorā – var izmantot visur, kur ir pieejams internets. Kafejnīcās un restorānos arvien vairāk varam redzēt mobilos tirdzniecības vietu risinājumus.

Svarīgi zināt, ka mobilās kases sistēmas pārsvarā tiek pārdotas ar ikmēneša maksu, kas nozīmē, lai iegādātos sistēmu, nav jāveic liels sākotnējais ieguldījums. Klasiskās kases sistēmas gadījumā tiek izmantoti abu cenu modeļi, vienreizēja maksa par iekārtām un mēneša maksas par programatūru kombināciju.

Kases sistēmām ir daudz priekšrocību: sākot no labām analītiskajām iespējām, kas nodrošina labu pamatu uzņēmuma pārvaldības lēmumiem, beidzot ar mārketinga un pārdošanas risinājumiem, kas ļauj palielināt pārdošanu.

Galvenās atšķirības starp kases aparātu un kases sistēmu

Foto: Publicitātes foto

1. Noliktavas pārvaldība

Lielākajai daļai kases aparātu nav noliktavas pārvaldības iespējas. Dienas beigās var redzēt, cik daudz produktu tika pārdots, bet tas lielākoties tas arī ir viss.

Taču kases sistēmām parasti ir spēcīgs noliktavas pārvaldības modulis. Piemēram, ēdināšanas biznesā tas ļauj tiešsaistē iegūt pārskatu par receptēs izmantotajām sastāvdaļām un redzēt precīzus pašizmaksu aprēķinus. Kases sistēma ļauj arī saņemt paziņojumus par preču samazinājuma apjomu, kas ļauj operatīvi pasūtīt papildu izejmateriālus vai preces.

Foto: Publicitātes foto

2. Drošība

Kases aparāts nenodrošina drošību īpašniekam, jo nepiedāvā nekādas kontroles iespējas.

Kases sistēma spēj reģistrēt tirdzniecības vietā notiekošās darbības, izveidot dažādas lietotāju tiesības un ierobežojumus un pat tikt savienota ar videonovērošanas sistēmu. Tas palielina kontroli pār savu biznesu.

Foto: Publicitātes foto

3. Atskaites

Kases aparāti spēj izdrukāt ikdienas pārdošanas atskaiti. Dārgāki aparāti ļauj skatīt arī pārskatus, kas sakārtoti pēc produktiem. Pārskata iegūšana par iepriekšējo dienu būs neiespējama vai aizņems daudz laika.

Kases sistēma ļauj pamanīt dažādus pirkumu paradumus un skatīt pārskatus, kas sakārtoti pēc rēķiniem, produktiem, maksāšanas veidiem, pārdevējiem vai kampaņām.

Foto: Publicitātes foto

4. Pastāvīgo klientu pārvaldība

Kases aparāts nepiedāvā iespēju saglabāt savu lojālo klientu datus, skatīt viņu pirkumu vēsturi vai izteikt īpašos piedāvājumus.

Kases sistēma ietver CRM moduli, kas sniedz precīzu informāciju par jūsu pastāvīgajiem klientiem un ļauj izveidot personalizētas kampaņas. Laba priekšrocība ir iespēja Latvijā integrēt lojalitātes karti kopā ar personas ID karti.

5. Lietojamība

Kases iegrāmatojumi parasti tiek veikti, identificējot preci ar konkrēto koda numura. Tas nozīmē, ka pārdevējam šie cipari ir jāzina no galvas vai jāpieraksta uz lapiņas pie kases.

Kases sistēma ļauj izveidot pogas uz ekrāna dažādām preču grupām, produktiem un darbībām. Pārdevējs var, izmantojot skārienekrānu, uzklikšķināt uz produkta nosaukumiem. Tas padara pārdošanu ātru un vienkāršu.

Foto: Publicitātes foto

6. Papildierīces un integrācijas

Maksājumu termināļi, krāsaini klientu ekrāni, svītrkodu lasītāji, virtuves ekrāni – tās ir tikai dažas no ierīcēm, kuras var pieslēgt pie jūsu kases sistēmas un padarīt raitāku jūsu ikdienas darbu.

Kases sistēmas ir iespējams integrēt ar videonovērošanu, rezervāciju uzskaites programmatūru, darba laika pārvaldības risinājumiem un e-veikaliem. Kases aparāti nepieļauj šādas integrācijas.

Foto: Publicitātes foto

7. Attālināts atbalsts

Būtiska kases sistēmas sastāvdaļa ir labi funkcionējošs klientu atbalsts. It īpaši attālinātā veidā, pieslēdzoties pie jūsu kases sistēmas dažu minūšu laikā, iespējams būtiski paātrināt jūsu problēmas risinājumu.

Maz ir uzņēmumu, kas Jums piedāvās kases aparātu atbalsta pakalpojumus un neviens to nedarīs 24/7.

Kādu POS risinājumu izvēlēties?

"CompuCash" POS sistēma jau vairākus gadus ir līderis Baltijas valstu tirgū, pateicoties plašajām integrācijas iespējām, lieliskajām noliktavas pārvaldības funkcijām, kā arī 24/7 tehniskajam atbalstam. Turklāt "CompuCash" POS sniegtās funkcijas ir izcils rīks personāla produktivitātes kāpināšanai – aizpildi pieteikuma veidlapu "CompuCash.lv" un uzzini, kā ar "CompuCash" POS palīdzību varēsi modernizēt savu uzņēmumu un paaugstināt personāla produktivitāti! Turklāt tieši šobrīd ir iespējams pieteikties 100% līdzfinansējumam, lai uzlabotu jūsu izņēmuma digitalizācīju ar kases sistēmas palīdzību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!