Foto: Publicitātes foto
Februārī Rīgas ostas uzņēmuma "Rīgas centrālais termināls" (RCT) teritorijā ekspluatācijā nodotas divas modernas slēgtā tipa noliktavas ar kopējo platību 10 000 kvadrātmetru. Turpmāk tajās varēs uzglabāt līdz pat 48 000 tonnu beramkravu, piemēram, graudus vai kokskaidu granulas, kā arī ģenerālkravas, kurām nepieciešama uzglabāšana slēgta tipa noliktavās.

"Pēc ogļu kravu operāciju pārcelšanas prom no pilsētas centra esam sakārtojuši termināla teritoriju. Esam daļēji demontējuši dzelzceļa sliedes, kas bija kļuvušas neizmantojamas līdz ar dzelzceļa preču stacijas "Rīga-Krasta" slēgšanu 2020. gadā, kā arī veikuši kravu laukumu atjaunošanu. Līdz ar pieprasījuma palielināšanos pērn varējām uzsākt jaunu infrastruktūras objektu būvniecību termināļa teritorijā," stāsta Jūlija Bērziņa, RCT valdes locekle, atzīmējot, ka šobrīd klientiem pieejamā termināla kopējā slēgtā tipa noliktavu platība pieaugusi par 25%.

"Rīgas centrālais termināls" ir viena no vecākajām un lielākajām Rīgas ostas stividorkompānijām, kas darbojas vēsturiskajā Eksportostas teritorijā, un kuras kravu portfeli līdz pat 2019. gadam veidoja galvenokārt ogļu kravas.

"Pašreizējā uzņēmuma stratēģija vērsta uz vietējas izcelsmes beramkravu, galvenokārt labības produktu, kā arī dažāda veida metālu kravu un konteinerkravu piesaisti un apgrozījuma palielināšanu. Tādēļ arī radās nepieciešamība pēc jaunām mūsdienīgām noliktavām, kas atbilstu termināļa attīstības plāniem un klientu prasībām," stāsta Bērziņa.

Saistībā ar kravu nomenklatūras diversifikāciju terminālī iecerēta arī kravu apstrādes tehnikas modernizācija – šogad plānots investēt 12 jaunu tehnikas vienību, tai skaitā mobilo celtņu, frontālo iekrāvēju, kā arī specializēto konteineru un ostas vilcēju puspiekabju iegādē.

Papildu kravu pārkraušanas un uzglabāšanas operācijām RCT aktīvi darbojas arī pie kopējās Eksportostas teritorijas attīstības vīzijas īstenošanas. Teritorijā paredzēta vieta gan loģistikas parka izveidei, ja būs atbilstošs pieprasījums, gan aktīvi norit darbs arī pie jaunā pasažieru termināla "Riga RoPax" projekta attīstības. Tā iecere sevī ietver publiski izmantojamu ūdensmalu, jaunas komerctelpas, radošās telpas, plašākas mazumtirdzniecības iespējas un modernu infrastruktūru pasažieru un ro-ro kravu apkalpošanai, kā arī labiekārtotu publisko telpu un papildu infrastruktūru kruīza kuģu apkalpošanai ar perspektīvu – izveidot kruīza līnijas mājas ostu ar restorānu un kafejnīcu pieejamību apkaimes iedzīvotājiem, ar skaņas un gaisa piesārņojuma samazinājumu pilsētas centrā un drošas kustības nodrošināšanu. Paredzams, ka projekts tiks realizēts līdz 2027. gada beigām.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!