Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Bijušā Ministru prezidenta, līdzšinējā ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) noriets sākās jau 2023. gada vasarā ar jocīgajiem un nesaprotamajiem vingrojumiem jaunas koalīcijas izveidē, bet vēlāk to pastiprināja "speciālo avioreisu" lieta, kuras dēļ politiķis paziņoja par demisiju. Lai arī šis solis būtībā nozīmē Latvijas politikas pamešanu, tas nenozīmē aiziešanu no politikas pavisam, jo viņš joprojām ir "Jaunās Vienotības" (JV) Eiropas Parlamenta (EP) deputāta amata kandidāts, kā arī pats intervijās teicis, ka ir darba spēju pilns.

Pirmkārt, šis mirklis bija nojaušams jau kopš pagājušā gada vasaras, kad Kariņš neaprēķināja sekas tam, kādu ietekmi atstās ievilktais koalīcijas nomaiņas process. Iespējams, pašam Kariņam šķita, ka šim solim ir dzelžaina loģika, tomēr, no malas raugoties, tas bija ilgs un neloģisks process. Visa vasara pagāja, zinot, ka koalīcijas maiņa ir tikai laika jautājums, tomēr lēmums par izmaiņām tika atlikts. Tādējādi Kariņš tolaik vadīja faktiski izjukušu, savstarpējo uzticību zaudējušu koalīciju, bet tā laika premjers nesteidza situāciju labot. Nesaprotamā vilcināšanās ar koalīcijas nomaiņu bija sākums Kariņa kā politiķa norietam.

Otrkārt, pērnruden tūlīt pēc koalīcijas nomaiņas politikas kuluāros aizvien skaļāk izskanēja runas, ka bijušais koalīcijas partneris "Apvienotais saraksts" (AS) šo soli Kariņam nepiedos un sekos atriebība. Ilgi nebija jāgaida, jo

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!