Foto: LETA

Šī gada 09.jūnijā Delfi.lv publicēts Ventspils domes deputāta no valdības partijas *Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.

Šis raksts ir klasisks viltus ziņu apkopojums. Fake ziņas ar mērķi diskreditēt savu politisko konkurentu Zaļo un Zemnieku savienības partneri partiju *Latvijai un Ventspilij". Netērējot lieki laiku neskaitāmajām fake ziņām, kas minētas šajā rakstā, norāda uz būtiskāko un viegli pārbaudāmo.

Aivars Lembergs, kā Ventspils domes deputāts atalgojumu par katru 2020. gada mēnesi saņēma atbilstoši domes saistošajiem noteikumiem.

Es saņēmu visus domes nozīmīgākos materiālus, informāciju, analīzes pa pastu, domes sēžu materiāli, domes komiteju materiālus, domes komisiju materiālus, darba grupu un daudz ko citu, kas skar domes ikdienas darbu, tai skaitā, bet ne tikai regulāru informāciju no Ventspils Sociālā dienesta, Izglītības pārvaldes, Ekonomikas nodaļas, Finanšu nodaļas, Ventspils domes Kapitāla un pārvaldības nodaļas, Ventspils domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļas, Ventspils domes Attīstības pārvaldes, Ventspils domes Juridiskās nodaļas, Ventspils domes Mārketinga nodaļas, Ventspils domes Vispārējās nodaļas.

No darba izpildes viedokļa nav nozīmes, kur atrodas galds pie kura es strādāju, Ventspils domes ēkā, manās mājās vai Rīgas centrālcietumā. Neapšaubāmi 2020. gadā es strādāju kā domes deputāts daudz vairāk nekā mani politiskie pretinieki.

Tas, ka Ģirts Valdis Kristovskis nezin un nesaprot, ko nozīmē attālināts darbs norāda tikai dižu atrautību no reālās dzīves, tostarp Covid-19 pandēmijas laika.

Mans darbs Ventspils Attīstības aģentūrā. Kā par brīnumu Ģirts Valdis Kristovskis nezin, ka man no 2007.gada augusta bija liegts pildīt Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja pienākumus, tāpēc es valdes priekšsēdētāja atalgojumu nesaņēmu, līdz ar to Ģ.V. Kristovska apgalvotais-"vadītāja Lemberga dubultai atalgošanai", ir fake ziņa.

Tāpat, kā- brīvostas valdes priekšsēdētājam A.Lembergam konsultācijas sniedza biedrības Ventspils Attīstības Aģentūras prezidents Lembergs", jo kā jau minēju Ventspils brīvostas priekšsēdētāja pienākumus es 13 gadus nepildīju.

Fake ziņa ir arī, ka *Lembergs kā brīvostas valdes priekšsēdētājs, apstiprinot šīs iestādes ikgadējos budžetus". Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs nekad un nevienu ikgadējo budžetu nav apstiprinājis.

Ventspils brīvostas valde veica biedru naudas maksājumu Ventspils Attīstības aģentūrai, tās kopējo mērķu un uzdevumu realizēšanai, nevis — "brīvostas pārvaldes nauda paredzēta Lemberga personīgā atalgojuma gūšanai". Ventspils Attīstības aģentūra katru gadu atskaitījās Ventspils brīvostas pārvaldniekam Imantam Sarmulim par padarīto darbu un rezultātiem viņam klātesot.
Kopš Ventspils brīvostas pārvaldi vada rīdzinieki, tai skaitā Ģirts Valdis Kristovskis no valdības partijas "Jaunās vienotība", kravu apgrozījums ostā ir samazinājies divas reizes, neviens jauns attīstības projekts nav uzsākts.

Ventspils brīvostas pārvalde novesta līdz maksātnespējai, jo pati nespēj ne saņemt, ne atdot kredītus un tās katastrofālais finanšu stāvoklis jāglābj Ventspils domei ķilājot savu īpašumu un valdībai sniedzot finansiālu palīdzību no Latvijas iedzīvotāju nodokļu naudas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!